Possession (2002) poster

Possession (2002)

Tags
Drama, Mystery, Romance
Director
Country
USA
Runtime
102 minutes
burcst Başarılı bir akademisyen olan Maud Bailey (Gwyneth Paltrow), Christabel LaMotte (Jennifer Ehle) adlı bir Viktorya dönemi şairinin hayatını ve çalışmalarını araştırmaktadır. Roland Michell (Aaron Eckhart) ise İngiltere'de ünlü şair Randolph Henry Ash (Jeremy Northam) hakkında araştırma yapmakta olan bir Amerikalı öğrencidir. Bir gün Maud ve Roland, Ash'ten LaMotte'ye yazılmış bir dizi aşk mektubu bulurlar. İkili izleri takip ettiğinde, aşık şairlerin bir asır önce Avrupada yaşadığı büyük aşkın etkisine girerler. Hem günümüz hem de Viktorya dönemi İngiltere'sinde geçen film, A.S. Byatt'ın aynı adlı kitabından yönetmen Neil LaBute tarafından beyazperdeye aktarılmıştır.

burcst profile photo
burcst
Tek kelimeyle bu filme bayıldım! Bu tarz içe dönük filmleri her zaman sevmişimdir,Gwyneth ve Aaron olunca daha da izlenesi olmuş.Çok sevdiğim ingiliz aksanı çok sevdiğim şiirlerle bütünleşince büyülü bi film ortaya çıkmış.Sanırım, sanatı, şiiri ve aşkı seven herkes bu filmi de sevicektir.Ayrıca kadın erkek ilişkilerine dair çok fazla duygu ve derinlik içeren cümle vardı..Duygusal ve estetik bi filmdi, izlemenizi tavsiye ederim..Aksiyon arayanlar uzak dursun.Ve tabi ki spoilersız olmaz
3
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Film benim için boğucu bir hal almadan çok da sıkılmadan bitmiş olsa da kendisine çok fazla da bağlamadı.Orta şekerin çok uzağında kalmadan altlarında bir film.
1
1 year ago

Who liked Possession

Who wishlisted Possession

Shelves that Include Possession

Interesting content shared about Possession

^ Back to Top