Predestination (2014) poster

Predestination (2014)

Director
Country
Australia
Runtime
97 minutes
cinemarty Film; zamansal ajanımızın 'Fiyasko Bombacısı' olarak bilinen ünlü bir teröristi aramasıyla başlıyor. Fiyasko Bombacısı, binalara bombalar kurup yüzlerce insanın ölümüne sebep olan bir teröristtir. Ajanımız bombanın patlamısını engellemiş ama oluşan küçük patlamada yüzü tanınmaz hale gelmiştir. Fiyasko Bombacısı kaçmış ama zamansal ajan bilinmeyen bir kişinin yardımıyla zaman makinesiyle 1992 yılına gitmiştir. Bu ajan gizemli bir departman için çalışmaktadır ve bu departman Fiyasko Bombacısını yakalamak için zamanda yolculuklar yapan ajanlarla patlamaları önlemeye çalışmaktadır.

Selocan profile photo
Selocan
Olağanüstü bir film. Çok yorum yapıp filmin büyüsünü kaçırmaya gerek yok.. Fazlasıyla düşündürücü, etkileyici ve gerçekten ''Vay Be'' dedirttiren bir film. Filmlere yorum yaparken uzun uzun cümleler kurabiliyordum ama öyle bir etki bıraktı ki yorum bile yazamıyorum.
Kaliteli bir film izlemek istiyorsanız kesinlikle ama kesinlikle izleyin..
4
4 months ago
patlican profile photo
patlican
Zatenn benim neyime bole filmler izlemek :))) heyecanla izledim ama simdi çıkan sonucu saçma bulunca sıkıntı bastı.. beyniyle mucade etmek isteyenler için guzel :)
6
5 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Eskiden mementoya karışık derdim bu onuda geçti. Spoiler veriyim desem açıklayana kadar gene karıştırırım. Tek diyeceğim kesinlikle izlenilmesi gereken bir film olduğu.
1
6 months ago
muratdnmz profile photo
muratdnmz
Memento dan sonra kafa karıştırıcı bi film daha nihayet :) izle izlettir evt
0
6 months ago
gamzedelen profile photo
gamzedelen
Olağanüstü bir senaryoya sahip. Filmin süresi 97 dakika gibi görünse de adeta 197 dakika sürüyor. İzlediğim en iyi filmlerden biriydi.
0
9 months ago
sezqincakir profile photo
sezqincakir
Beynim koşarak uzaklaştı.
1
9 months ago
FtHPLDmR profile photo
FtHPLDmR
beyin yakan bir film olay zaman paradoksu ise bu film bir efsane
1
9 months ago
GokhanOkutan profile photo
GokhanOkutan
beyin yakan filmleri her zaman sevmişimdir haliyle bunu da çok sevdim . filmin diğer güzel tarafı da hikayenin anlatılışı idi. genelde beyin yakan filmler, filmi olduğundan daha karmaşık hale getiren -aksiyon gibi- hilelere başvurur. ama bu filmde zaten hikaye en yalın haliyle çözülmesi imkansız bir bulmaca olduğundan bu hilelere ihtiyaç duymadan roman tadında anlatım yakalanmış. izleyin izlettirin efenim.
3
9 months ago
Brook profile photo
Brook
İzlerken bir ara kendimi kaybettiğim doğrudur. Aynı kayboluşu yaşamak için ara ara izlemek lazım zira bu hayat çekilmez olmaya başladı :) Muhteşem bir filmdi. Tekrar tekrar izlenir.
6
9 months ago
digigirl profile photo
digigirl
“Ben nereden geldim biliyorum da ya siz zombiler, ya sizler nereden geldiniz?”
2
10 months ago
mels profile photo
mels
Çok ilginç, beyin yakan filmlerden. Sonunda ağzınız açık kalacak ve bu paradokslar zincirinde boğuluyor gibi hissedeceksiniz. Korkmayın "Predestination" izliyorsunuz. :D
1
10 months ago
gilmoursolosu profile photo
gilmoursolosu
Bilim kurgudan öte bir şeydi. Hayatımda izlediğim en iyi bilim kurguydu.
9
10 months ago
melezx profile photo
melezx
zaman kovboyları diyesim geldi ama olay bayağı iç içe gelişiyor yoklukta izlenir ..
0
11 months ago
Porpolog profile photo
Porpolog
love yourself, fuck yourself, born yourself, kill yourself .
5
11 months ago
bria profile photo
bria
"Paradoks nedir?" sorusunu tanımlamaya çalışan film ancak bunu kavramak, anlatmak veya açıklamak zor olduğundan dolayı filmin ayrı bi çekiciliği var.
6
11 months ago
burrju profile photo
burrju
tam kafayı yemelik :D
5
12 months ago
MarinalAdam profile photo
MarinalAdam
Bi insanın nasıl beyni error verir anlamak için izleyin.
0
12 months ago
oorhunturan profile photo
oorhunturan
filmi anlamak için yaptığım beyin jimnastiği sayesinde +5 IQ puanı kazandım.
7
almost 1 year ago
Aaisha profile photo
Aaisha
Kesin güzel bi filmdir ,bi de olayı anlayabilseydim iyiydi :/
8
1 year ago
arifcicek profile photo
arifcicek
Beynim yandı ya la! Dede paradoksu bitirdi bizi, izlenebilitesi olan film
0
1 year ago
emrebo profile photo
emrebo
Ters köşe çok iyi filmdir tavsiye ederim
0
1 year ago
Poker profile photo
Poker
Öyle bir paradoks var ki filmin içinde, olayın başlangıcını bulmak neredeyse imkansız. Olayı çözmek için sadece 3 saat filmi sorguladım. Fakat yok abi bir yerde tıkanıyor. Ama izlenilmesi her insana inanılmaz keyif veriyor. İzledin mi en az 2 gün kendini sorgularsın. O derece bir film yani.
0
over 1 year ago
perdoso profile photo
perdoso
Düşündüren film sevenler kesinlikle izlemeli
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
İzleyenler ''Looper''e benzeteceklerdir hemen. Fakat Looper'den daha anlaşılık ve akıcı. Bilimkurgu- aksiyon severler için mükemmel bir fırsat. Süresinin de makulluğu (1.30) ile izlenmeyi hak eden bir yapım vesselam.
0
over 1 year ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Yorum açısından ucu açık bir film. Kendi kendinin soy ağacı. "Kuyruğunu yiyen yılan." hesabı devreleri yakabilir.
1
over 1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
kafa yormam gereken filmlere bayılıyorum bu filmde beklentimin çok üstündeydi paradoks içeren mükemmel bir film uçuk film severler kesinlikle izlemeli
5
over 1 year ago
Bartender profile photo
Bartender
İzlediğim en iyi film olmayabilir ama açık ara en farklı film.Robert E. Heinlein adlı bilimcinin Dede paradoksu hikayesi üzerine kurgulanmış etkileyici bir baş yapıt.paradoks kelimesinin tam açıklaması; başlangıç yok bitiş yok sonsuz devinim güzeldi izlenmeye değer.
0
over 1 year ago
sabriayes profile photo
sabriayes
hikayenin asli rene barjevel'in "dede paradoksu" na dayaniyor. ayni paradoksun farkli versiyonlari mevcut. bu filmde de jane versiyonunu izliyorsunuz. paradoks aslinda zamanda yolculugun zamanin ontolijisine aykiri oldugunu gostermek icin ileri surulmus. ayrica orjinal jane paradoksunun icerisinde bir bombaci olayi gecmiyor bildigim kadariyla. izleyenlerin kafasinin karismasi gayet dogal cunku neden-sonuc sirasinin birbirine girdigi bi kisir dongu durumu mevcut. sakin kafayla dusununce olaylari baslatan hareketin yine ayni olaylarin sonucu oldugunu farkediceksiniz ki bu durumda ilk hareketin olusmasi icin bu olaylar zincirin en az bir kez gerceklesmesi gerekiyor. e zinciri baslatan ilk sebeb bu olaylar zincirinin sonucu olduguna gore aslinda bu olaylarin hic baslamamis olmasi daha muhtemel.. :D neyse ilginc bi film izlemek istiyorum, sonunda biraz afalliim diyosaniz simdiden iyi seyirler.. yok ben izlemem ozet istiyorum diyosaniz michio kaku'dan paradoksun kendisi linkte mevcut. Michio Kaku: Zaman Yolcusunun Hikayesi: http://youtu.be/BUyt1dLR-N4
7
over 1 year ago
Gunes profile photo
Gunes
Paradoksları kavramak zordur anlatmaya çalışmak daha da zordur. Filmde de çok bahsi geçen yumurta-tavuk sorusu ve doğanın ebedi döngüsünü ifade eden kendi kuyruğunu yiyen ouroboros kavramı irdelenmiş. Bence yapmaya çalıştıkları paradoks bir kaosa dönüşmüş.Senaryonun amacı geçmişe zaman yolculuğunun imkansız olduğunu kanıtlamak olabilir. Asıl karmaşa şurada oluşuyor. Geçmişe doğru diyorum, geçmiş artık yaşanmış ve seçilmiş anlardır.Belki de gelecek zamana yolculuk için hala şansımız vardır..
5
over 1 year ago
gangrel profile photo
gangrel
Değişik konusu var ve sıkılmadan izledim. Tavsiye ederim.
0
over 1 year ago
Nnesli profile photo
Nnesli
kafamda deli sorular dolanığ durdu bütün gece :)
1
over 1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
İlginç, üzerinde düşünülesi bir film. 'Eğer bir erkek, kadın halinden çocuk yapsa yine kendisi mi doğardı?'' tarzı bir şey çıkıyor ortaya. Karışık ama güzel :)
0
over 1 year ago
lumosmaximaa profile photo
lumosmaximaa
filmi izlerken konusunu birkaç kere okumam gerekti :)
2
over 1 year ago
VforVandetta profile photo
VforVandetta
Tam br paradoks filmi,fazla gerçeklik arayanlar sıkılabilir,şaşırmayı sevenler,beğenecektir.
0
over 1 year ago
duyanolmaz profile photo
duyanolmaz
Bence her filmin anlatmak istediği bir alt metin olmalı. Bu filmde anlatılmak istenileni anlamadım. Bana biraz karmaşık olsun anlaşılmaz olsun film tutsun denilmiş bi film gibi geldi. Gizemini sevdim ama konudaki eksiklik çok rahatsız etti. Ama izlenmeyecek kadar kötü değil.
1
over 1 year ago
Peris profile photo
Peris
Kötü senaryosunun izlerini silmek için kendini olduğundan daha karmaşık gösteren ucuz bir film. Etkileyici bir tek sahneye sahip(yemek sahnesi) oda eriyip gidiyor film hengamesinde :/
1
over 1 year ago
eness profile photo
eness
tek izlemede çözenler orta seviyenin üstünde zekaları olduğunu düşünüyorum
0
over 1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
İki kere izledim ve defalarca daha izlerim bence harika bir film
1
over 1 year ago
gangrel profile photo
gangrel
Merak ettiğim bir film. İzleyelim bakalım övüldüğü kadar var mı?
0
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Sıradışı ve alışılmadık bir kurguyu mükemmel bir şekilde karşımıza çıkarmışlar. Basit birer izleyici olarak en ufak kötü yorum yapmaya hakkımızın olmadığını düşünüyorum. Kaldı ki şöyle bir filme ortalamanın altına bir yorum yapmak çok akıllıca değil. İnanı bana şimdiye kadar izlemediğiniz türde bir film. Kendinizi filme bırakın ve biraz dikkatlice izleyin.
0
over 1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
Vasattan hallice bir film. Sonunu gerçekten başından belli ediyor. bazı kısımlar biraz zorlama olmuş. Az daha zorlayip senaryoda az daha oynasalardi tadindan yenmezdi ve ayrica cok kısa geldi bana
1
over 1 year ago
Geotitan profile photo
Geotitan
Film güzelde biraz saçma amaç tam olarak belli değil bombacıyı durdurmakmı yoksa bombacı yaratmakmı saçma ama izlettirdi açıkcası :)
0
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
biraz önce yeni çıkan filmlerde gördüm yorumlar her yerde çok iyi ..izleneceklere eklendi
0
over 1 year ago
SuaY profile photo
SuaY
Nerdeyse bütün yorumlara katılıyorum. Ekleyecek pek birşey yok. Ama arkasında birsürü ama bırakıyor :))
0
over 1 year ago
MehmetUysal profile photo
MehmetUysal
Film, hakkında yapılabilecek her türlü yorumu izleyiciye bırakıyor.Bu açıdan alışılmadık bir tarzı var denilebilir.Zaten bu yoruma açık tarafı fimi akılda kalıcı kılıyor.Açıklayamadığı büyük bir paradoksun içinde çıkmazları birbirine bağlıyor.Senaryoda fark ettiğim bir mantık hatası olsa da bu film kesinlikle akıllardan çıkmayacak.
0
over 1 year ago
ErayFuat profile photo
ErayFuat
Paradoks böyle anlatılabilirdi, anlatmışlar, iyi de olmuş...
0
over 1 year ago
monty95 profile photo
monty95
siz yorum yapmamışsınız direk filmi sabote etmişsiniz spoiler'dan geçilmiyor yorumlar
0
almost 2 years ago
Cyflush profile photo
Cyflush
Kafamda deli sorular. Bu arada başrolde DiCaprio(ki bence kadına daha çok benziyor iyi olurdu.) olsa filmin puanı 9,0 dan düşük olmazdı İMDB de...
0
almost 2 years ago
beyincik profile photo
beyincik
hayatımda izlediğim en narsistik senaryoydu, insan kendini böyle mi sever, böyle mi tanrılaştırır.
2
almost 2 years ago
CagoTR profile photo
CagoTR
doğru zamanda doğru yerde zamanı bükebilirseniz herkes olabilirsiniz.
2
almost 2 years ago
bicererdem profile photo
bicererdem
izlemeyen ve beğenmeyen ölsün bence :) bide şu kafamda oluşan bulanıklığı bir atabilsem :/
1
almost 2 years ago
Porpolog profile photo
Porpolog
Bu tarz film önerisi olan arkadaş var mıdır acaba?
3
almost 2 years ago
eminuk profile photo
eminuk
Einstein olduğumdan değil de neredeyse en başlardan kendini ele veren bir filmdi.Dikkatlice takip ederseniz küçük küçük bir sürü ipucu vardı filmde. Yani izleyiciye yardım ediyordu ve gecenin bir vaktinde izlemeye başladığım için çok da işime geldi bu yüzden de sevdim:) Buna vakit kaybı diyen Hunger Games'e ne diyordur Allah bilir. Bence izleyin güzel vakit geçirir, sonrasında da aynı filmi bir de kafanızda çevirir, başrolüne kendinizi koyarsınız, oh miss:)
2
almost 2 years ago
enesdalyan profile photo
enesdalyan
Bu film beynimi allak bullak etti, en başından sonuna dek merak içinde izledim. Bittikten sonra da etrafa -tabiri caiz ise- mal gibi baktım durdurdum, izlemeniz kesinlikle tavsiye olunur...
1
almost 2 years ago
desequilibrado profile photo
desequilibrado
tek bir gerçek var filmin sonunda beyin terk :)
1
almost 2 years ago
GzmSari profile photo
GzmSari
Filmden sonra ki ilk tepkim "WTF????". beyin yanması isteyenler bu filmi izlemeyi ciddi şekilde düşünmeliler.
0
almost 2 years ago
FutureX profile photo
FutureX
Peki ya hayatını mahveden adamı ayağına getirebilseydim?Eğer yanına kâr kalacağını garanti edebilseydim,onu öldürür müydün ?
0
almost 2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Nolan cakmasi bir film olmus. Paradoksa soktu beni izlerken.
0
almost 2 years ago
Numenor profile photo
Numenor
Zor anlaşılan ve amaçsız bir film. İzlenir ama izlemezseniz de bir şey kaybetmezsiniz.
3
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Enteresan ve başarılı bir film. Bir çok kez hayrete düşürüyor insanı. Yılın en iyilerinden izlediklerim arasında tabi.
2
almost 2 years ago
ufuuk03 profile photo
ufuuk03
sokayım paradoksunuza dedirten film
0
almost 2 years ago
mehmetsn profile photo
mehmetsn
çok çok enteresan
0
almost 2 years ago
Kaan.T profile photo
Kaan.T
filmi az once izledim. simdi balkonda sigara icerken benimle-kadin halimden dogan cocuguma koyacagim ismi dusunuyorum :)
7
almost 2 years ago
dai profile photo
dai
paradoks nedir? bknz: Predestination. filmin son repliğini anlarsanız filmi anlarsınız.
4
almost 2 years ago
FactorX profile photo
FactorX
Gerçekten de antik bir sembol olan ouroborus yani kendi kuyruğunu yiyen yılan repliği bu flmina na temasını açıklıyor ama kurgu bu senaryoya göre zayıf kalmış...
0
almost 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
bir taraftan doğru ya da yanlış zaman yolculuğunun o temel sorunuyla, paradoksla ilgili kafa kırdıran bir film. diğer taraftan klasik "ben yazdım, oldu" filmi. olanı biteni çok erken fark ettiriyor ve bunu telafi edebilmek adına sürekli level atlatıyor hikayenin dönüm noktalarında. sonunda şaşırtmayı başarıyor ama bunu yapabilmek adına ikna ediciliğinden ödün vermiş oluyor bence. bu yönüyle "Inception"a benzettim ben. o da ipin ucunu kaçırmıştı şaşırtmak adına.
3
almost 2 years ago
forsis profile photo
forsis
film bittikten sonra kendisini sorgulatma açısından matrix'i andırıyor aslında. hikayenin alttan verdiği mesajlar var. bazı dini kavramları zaman yolculuğu kavramlarıyla kendi çapında açıklamaya çalışmış. paradox, yumurta-tavuk ilişkisi gibi konulara da değinmiş. sürpriz öğesi fazlasıyla kullanılmış. zaman yolculuğu temasını sevenler için de inanılmaz bir film. belki tam kavranılamamasından ötürü bana göre yeterli puanı almamış ama sanki zaman geçtikçe bu filmi matrix gibi birkaç kez seyrettikten sonra değerlenecek gibi duruyor. soundtrack'i de filme yakışmış.
0
almost 2 years ago
clower profile photo
clower
2014ün izlenmesi gereken yapımlarından kaçırmayın derim. Yalniz yogun kafa patlatan film sevmeyenler izlemesin
3
almost 2 years ago
fiskete profile photo
fiskete
beynim sulandı :D ama harbi iyiydi, sevdim :D
1
almost 2 years ago
yabann profile photo
yabann
bugün izledim fakat inspection vari bu filmi pek beğenmedim . çok kafa karıştırıcı ve zamanda yaptıkları gel gitler geleceğe yeterince etki etmedi . zamanı olanlar mutlaka izlemeli yorumlarınızı beklerim .
1
almost 2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
filmin süresi yaklaşık 1.5 saattir,film bittikten sonrada yaklaşık bir saat düşünürsünüz, yani film yaklaşık 2,5 saat falandır :)
4
almost 2 years ago
gkhn. profile photo
gkhn.
Sıkı filmdi.. Ne kadar dikkatli izlensede bir yerden sonra kopuyor. Şöyle bir video var anlayamayanlar, kafası karışanlar için. Henüz izlememiş olanlarda izleyebilir. https://www.youtube.com/watch?v=fGNtwpRZy-8
3
almost 2 years ago
ENeMyPeAcE profile photo
ENeMyPeAcE
Çok fazla beklentiye girmeden izlemiş olmak için izlenebilir..Sonuçta aldığı enteresan yorumlar filmi merak ettirecektir..inspection a benzetmeye çalışılan fakat yanından bile geçmeyen filmdir..bence zaman kaybıdır.
0
almost 2 years ago
legendofr4m0n profile photo
legendofr4m0n
kesinlikle ama kesinlikle izlemeli ... kurtlar vadisi modunda film izleyenler çabuk sıkılır baştan söyleyim.. Rekürsiyon ve paradoks nedir sorusunun cevabını bulacaksınız..
1
almost 2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Filmi herhalde en iyi "kuyduğunu yiyen yılan repliği" tarif ediyor.
3
almost 2 years ago

Who liked Predestination

Who wishlisted Predestination

Shelves that Include Predestination

Interesting content shared about Predestination

^ Back to Top