Pride (2014) poster

Pride (2014)

Tags
Comedy, Drama, History
Director
Country
UK
Runtime
119 minutes
Blacklion Deneyimli İngiliz aktör Bill Nighy'nin başrolde oynadığı filmde.. İngiltere'de, eşcinsel (gay ve lezbiyenler) aktivistler, 1984 yazında Maden İşçileri Ulusal Birliği'nin düzenlediği en uzun grevde, madencilere yardım etmeye karar verirler. Ancak bu eşine az rastlanan girişim, İngiliz toplumundan farklı tepkiler alacaktır

sisyphos77 profile photo
sisyphos77
İnsana umut veren bir film kesinlikle. Güzel insanlar bir avuç olsa da fark yaratmayı başarabiliyorlar. Öfke ve önyargılar karşısında sakinliği koruyup ikna etmeye çalışmak, bunu yaparken de güzel ve vicdanlı olandan uzaklaşmamayı becerebilmek.
2
5 months ago
otekiben profile photo
otekiben
başarılı bir direniş filmi olmasının yanında hoşgörü ve anlayışın dünyayı nasıl güzelleştirebileceğine ya da tersi yaklaşımların nelere yol açabileceğine dair de güzel bir film olmuş. ve evet bana da fazlaca yumuşatılmış geldi. yaşananlar biraz daha gerçeğe yakın -sert- haliyle aktarılsaydı güzel bir filmden daha fazlası olabilirdi sanki.
0
11 months ago
neway profile photo
neway
Epeyce yumuşatılmış bir şekilde anlatılmış olaylar, film yine de güzel olmuş. Bir tık üste çıkıp daha gerçekçi anlatılsa daha hoşuma gidebilirdi elbet ama bu haliyle de güzel, izlenilesi.
3
1 year ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Bence tüm baskılara rağmen muhafazakarlığın ön plana çıktığı bir dönemde dayanışma içerisinde zoru başarmışlar. Ön yargıyla ve kompleksle yaklaşan insanlara en başta izlettirilmeli. Özellikle o teyzelerin tatlılıkları ve destekleri harikaydı. Oyunculuklardan, kostümlere, aksanlarına .. her şey tek kelime ile harikaydı. İzlettirlmeli!
1
over 1 year ago
Lalaith profile photo
Lalaith
Gerçek olaylara dayanan film gerçekte olanları epey hafif ve romantik bir üslupla anlatmış bence. Thatcher dönemi İngiltere'de muhafazakarlığın tavan yaptığı bir dönemdi ve müdahaleler de ziyadesiyle sertti ama filmde işin bu kısmı neredeyse yok gibi. dolayısıyla biraz romantik bi anlatım olmuş. ele aldığı meselenin ağırlığına kıyasla hafif bir film ama bazen de hafif anlatılmalı belki de ... beğendim sonuç olarak :)
1
over 1 year ago
Dileks profile photo
Dileks
Güzel film. İzlenmesi tavsiye olunur.
1
over 1 year ago
sinefilzeyn profile photo
sinefilzeyn
Çok iyiydi film, izlerken aklıma biz (Türkiye) geldi. Acaba bizim Gay ve Lezbiyen arkadaşlarımız Soma için para toplasa ne olurdu diye düşündüm ve aklıma hiç iyi şeyler gelmedi. Biz çok tahammülsüz, boş eleştiren, kötü insanlar olma yolundayız, birbirimize saygımız yok ve bu film aksini çok iyi anlatmış, çok etkilendim.
7
over 1 year ago
eminuk profile photo
eminuk
Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden. izleyin izleyin ve izleyin. ..
1
over 1 year ago
bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
bu yıl izlediğim en tatlı film denebilir. dram sahneleri dahil her dakkasında izleyicinin içine pozitif enerji pompalıyor.
2
almost 2 years ago
Peris profile photo
Peris
Dram ve komediyi çok güçlü bir hikayede birleştiren harika film. Benim için 2014'ün en iyilerinden. Neoliberal politikalar ve feodal baskılar arasında sıkışan insaların dayanışma öyküsü…. Keşke bizde de olsa :/
3
almost 2 years ago

Who liked Pride

Who wishlisted Pride

Shelves that Include Pride

Interesting content shared about Pride

^ Back to Top