Pride & Prejudice (2005) poster

Pride & Prejudice (2005)

Director
Country
France
Runtime
129 minutes
akdrhmz 18.yüzyıl sonlarında, sınıf bilincinin hakim olduğu İngiltere'de beş kız kardeş olan Bennet'lar - Elizabeth veya Lizzie, Jane, Lydia, Mary ve Kitty, annelerinin iyi bir koca bulup geleceklerini güvence altına alma hayalleriyle büyütülmüşlerdir. Fakat, neşeli ve zeki bir mizaca sahip olan Elizabeth, kendisine düşkün olan babasının da desteğiyle hayatını daha farklı ve dolu dolu yaşamak için çabalamaktadır.

eminuk profile photo
eminuk
Aşk meşk sahnesi yok denecek kadar az olan aşk filmi. Çünkü gerçek odur ki, aşkın içinde çoğu zaman meşkten ziyade gurur olur. Erkeklik ve kadınlık gururu üzerine şekillendiririz romantik ilişkilerimizi. Filmin daha doğrusu kitabın en güzel yanı da dünyanın sonuna kadar gerçekliğini sürdürecek aşkta "gurur ve önyargı" temasını en iyi şekilde okuyucuya/izleyiciye sunması. Kitap ve filmi ayırmak istemedim, çünkü film de kitap gibiydi. Hiçbir ayrıntı atlanmamıştı. Kitabını okuyalı uzun zaman oldu, mutlaka kaçırdığım noktalar vardır ama film sonrası kitabı yeniden okumuş kadar oldum. Gerçekten cok başarılı. "Kitap izlemek" ifadesini bu filmle tecrübe edebilirsiniz.
8
11 days ago
mylethe profile photo
mylethe
gurur ve önyargı aslında gerçekten en uygun isimmiş. En kısa zamanda romanını da okuyacağım. Konusu , oyuncular , dönemi yansıtan mkan ve kıyafet seçimi her şey çok güzel ayrıca gerçekten matthew macfadyen hakkını vermiş ya o sabırsızlıkla konuşmaya çalıştığı sahne muhteşemdi.Adamın içinde yaşadığı savaşı , tutkuyu karşı koyulamaz heyecanını ben bile hissettim .Ben doyamadım tekrar izleyeceğim.
2
13 days ago
starch profile photo
starch
Harikaydı. Jane Austen eserlerini dizi halinde de izlediğim için bunu izlemediğimin farkında bile değildim. Tekrar izlerm. Her yönüyle mükemmel bir film olmuş.
2
1 year ago
SuaY profile photo
SuaY
Aynı filmin başka başka ülkeler tarafından çekilmesine karşıyım arkadaş. Bu konuda önceden izlediğim film olmasa bunu daha fazla seveceğimden eminim. Yinede bu tarzda sevdiğim nadir filmler arasında yerini aldı. İzleyinm derim..
5
1 year ago
burcst profile photo
burcst
Tutku,gurur ve çatışmanın içinden geçerek güçlü ve büyülü bir aşka dönüşen duyguları adım adım gösteren ve yaşatan bir başyapıt..nefret ve sevgi iki güçlü duygudur ve bazen birbirine açılan iki büyük kapıdır.hiçkimse dışarıdan göründüğü gibi olmayabilir.içini açıp bakma cesaretini gösterdiğiniz kişide mutluluğu bulabilir ve sebepsizce mrs.darcy olabilirsiniz..son sahne özellikle muhteşemdi..kesinlikle izlenmeli
4
1 year ago
megung profile photo
megung
vıcık vıcık filmlerden gına geldiyse düşünmeden izleyebilirsiniz efenim asaleti yeter :)
4
over 1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Keira Knightley kesinlikle dönem filmi oynamak için yaratılmış. Bir karakter bu kadar oturur. Aşk ve Gurur'u okurken aklımda oluşan tiplere çok uyuyor iki ana karakter. Asil, baştan sona Austen mürekkebi kokan bir film.
1
over 1 year ago
yoyi94 profile photo
yoyi94
Jane Austen'ın Aşk ve Gurur romanın adeta canlamış hali. Özellikle Mathew Macfadyen'in oyunculuğu çok çok iyi
1
almost 2 years ago
hezarfen profile photo
hezarfen
1995 yapımı mini dizinin yanından bile geçmez..
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
Dünya klasiklerinden Jane Austen ' in Aşk ve Gurur romanından uyarlanan film tam bir başyapıt. Mutlaka izlenmeli ve raflarda yerini almalı . Tekrar izlemek isteyeceğiniz güzel filmlerden .
1
2 years ago
UnknownUser00 profile photo
UnknownUser00
Filmin havası çok güzel bir kere. Asil bir aşk izliyorsunuz:)
5
2 years ago
Mrs.Garfield profile photo
Mrs.Garfield
SONSAHNE UNUTULMAZ İZLENİR :d
0
2 years ago

Who liked Pride & Prejudice

Who wishlisted Pride & Prejudice

Shelves that Include Pride & Prejudice

Interesting content shared about Pride & Prejudice

^ Back to Top