Priest (2011) poster

Priest (2011)

Director
Country
USA
Runtime
87 minutes
cinemarty Asırlar boyu kanlı savaşlar sonunda insanoğlu vahşi vampirleri yenerek onları tecrit edilmiş bölgelere sürmüştür. Geriye kalan halklar ise kiliselerin koruduğu ve yüksek duvarlı şehirlerde yaşamaktadır. Vampirle savaşmak için özel eğitilen rahiplerse bir dönem kahramanken şimdi dışlanan, 'damgalı' insanlara dönüşmüşlerdir. Uzaklardaki bir sınır noktasında yaşanan son bir vampir saldırısında genç bir kız kaçırılır. Savaş gazisi Rahip yeğenin kaçırıldığını öğrendiğinde, onu bulup kurtarmak için izin ister ama reddedilir. Bunun üzerine yemini bozar, kuralları çiğner ve yanına genç şerifi, yeğeninin erkek arkadaşı Hicks'i ve yüksek dövüş yeteneğine sahip bir Rahibeyi de alarak vampirlerin peşine düşer. Jericho adlı çöl kasabasına vardıklarında ise hiç beklemedikleri bir manzara ile karşılaşacaklardır.

yahsiii07 profile photo
yahsiii07
filmi yeni izledim toplanın sıcağı sıcağına yorum yapıyorum."Vampirle ilgili izlenebilecek film." yorumlarına katılıyorum, vampir filmlerine hiç sıcak bakamıyorum genelde, bu fena değil, zaten öyle çok vampir sahneleri mevcut değil, aksiyon ön planda fantastik bir tür. Film sizi sıkmadan izletiyor, ama bir şeyler eksik kalmış sanki, film bence kısa olmuş, çok iyi işlenebilecek bir senaryoyu heba etmişler, özellikle final oldu bittiye gelmiş bence. Ayrıca 2. filme göz kırpmışlar final sahnesindeki ''savaş henüz yeni başlıyor'' cümlesi ile.
0
1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
bence yapılmış en iyi vampir filmi... ben ki vampirlerden hiç hazetmem ancak kaliteli film grubuna girer benim nazarımda...
1
almost 2 years ago
RussellCroweHayrani profile photo
RussellCroweHayrani
Vamoir anlayışı hoş bir film
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
Fantastik filmlerden hoşlananlar için zaman geçirmelik bir film . izledik , koyduk kenara öyle bir daha açıp izlerim, efsane bir film falan diyemeyeceğim :)
0
2 years ago

Who liked Priest

Who wishlisted Priest

Shelves that Include Priest

Interesting content shared about Priest

^ Back to Top