Przypadek (Blind Chance) (1981) poster

Przypadek (1981)
(Blind Chance)

Tags
Drama
Country
Poland
Runtime
114 minutes
DedektifGadget Witek, Varşova'ya giden trenin arkasından koşmaktadır. Film, bu koşunun 3 farklı olasılıkla sonuçlanmasının ardından Witek'in hayatının geri kalan kısmının nasıl gelişeceği üzerine varsayımları anlatır.İlki; trene yetişir ve orada dürüst bir komünist ile tanışır. Bundan sonra Parti'nin aktif bir üyesi haline gelir. İkincisi; trene yetişmek için koşarken istasyon görevlilerinden birine çarpar ve çıkan arbede sonucunda tutuklanır. Cezasını çekmek üzere çalışmak üzere gönderildiği parkta, kendisi gibi cezalandırılmış olan karşı görüşlü biriyle tanışır. Böylece karşı tarafın bir üyesi haline gelir.Üçüncüsü; treni kaçırır ve kimse ile tartışmadan yoluna gidecek iken okuldan bir kız ile tanışır. İleride bu kız ile evlenip, okulunu bitirip, bir doktor olarak huzurlu ve apolitik bir hayat sürmeye başlar.

siborgmujgan profile photo
siborgmujgan
başrolünde okan yalabık ın oynadığı ilk kieslowski filmi mükemmel olmuşş <3<3<3
0
10 months ago
yahsiii07 profile photo
yahsiii07
Source code, edge tomorrov ve lola rennt benzeri filmlerin fikir babası bu filmdir. Zaman ötesi ve zamanda döngü konusunu işleyen ilk film olma özelliği taşır.

Film türkçeye kör talih olarak çevrilmiş. Bu da şu demek oluyor, her ne kadar seçim yapacak özgürlüğe sahip olsa da insan, hayatta ulaşacağın noktayı talih belirliyor, kör talih. 7,5/10
1
12 months ago

Who liked Przypadek

Who wishlisted Przypadek

Shelves that Include Przypadek

Interesting content shared about Przypadek

^ Back to Top