Public Enemies (2009) poster

Public Enemies (2009)

Director
Country
USA
Runtime
140 minutes
Turkeywood Public Enemies 2009 yapımı film. Bryan Burrough'un Public Enemies: America's Greatest Crime Wave and the Birth of the FBI, 1933-43 isimli kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Yönetmenliğini Michael Mann yapmıştır. 1930'larda Büyük Bunalım döneminde geçen filmde FBI ajanı Melvin Purvis'in o zamanın ünlü suçluları John Dillinger, Baby Face Nelson, ve Pretty Boy Floyd'u durdurmaya çalışması anlatılacaktır. Christian Bale FBI ajanı Purvis'i oynarken, Johnny Depp Dillinger, ve Marion Cotillard Dillinger'ın kız arkadaşı Billie Frechette'i canlandıracaktır. Filmin çekimleri Columbus, Wisconsin'de on 17 Mart 2008'de başlamıştır.[1]Chicago, Illinois ve Wisconsin'de bazı yerlerde çekimler yapılmış ve filmin çekimleri Haziran'da sona ermiştir. [2] Film ABD'de 1 Temmuz Türkiye'de ise 10 Temmuz 2009'da gösterime girmiştir.

Feedback profile photo
Feedback
Hep oyuncu, senaryo ve yonetmen mi gececek on plana. Makyaj, dekor ve kiyafetlerin harika oldugu tam bir baş yapıt..
0
8 months ago
eskon profile photo
eskon
Amerikan suç tarihinden nadide bir parçayı kameraya alan filmde belki de en unutulmaz sahne ''Halk Düşmanı'' John Dillinger'ın polis merkezinde elini kolunu sallayarak gezmesidir...
1
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
JOHNNY DEEP İN DÜŞÜK PERFORMANSI Aksiyonu beklenenin çok altında. Konu inandırıcı değil. Sahneler çokça vasata ancak ulaşıyor...Hayal kırıklığı!
2
over 1 year ago
dogukan.e profile photo
dogukan.e
Johnny Depp,Cristian Bale...Hollywood'un en önemli aksiyon yönetmenlerinden Michael Mann...30ların suç cenneti Amerikasının en büyük suçlularından John Dilinger'ı kovalamaca...
kurgusu,aksiyonu,süper oyuncuları ile hollywood'un son zamanlardaki ender iyi suç filmlerinden...
0
over 1 year ago
burakakgun profile photo
burakakgun
Muhteşem.
1
2 years ago
yabann profile photo
yabann
tarihi filmlerden hoşlananlar için güzel bir film .. tavsiye ederim .
0
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Halk Düşmanları filminin konusu yine Amerika tarihinden bir kesit. Amerika'da iç savaşların yaşandığı ve mafyaların kol gezdiği dönemde görevli bir FBI ajanının suç örgütü mensuplarını yakalama çalışmalarını anlatıyor. Konusu itibari ile Halk Düşmanları, Amerikan Gangsteri filmini çağrıştırabilir ve kalite olarak aynı kalitede bir film diyebiliriz. Filmin oyuncu kadrosu (afişteki Johnny Depp sizi yanıltmasın) göz kamaştıran cinsten.
0
over 2 years ago

Who liked Public Enemies

Who wishlisted Public Enemies

Shelves that Include Public Enemies

Interesting content shared about Public Enemies

^ Back to Top