Race (2016) poster

Race (2016)

Director
Country
France
Runtime
134 minutes
Ricky.McFloyd Amerikalı zenci atlet Jesse Owens'ın 1936 Olimpiyatları'nda Adolf Hitler'in "üstün (aryan) ırk" teorisini yıkmasının biyografik filmi... Owens, Berlin'deki 1936 Yaz Olimpiyatları'nda 100 metrede 10.3 saniye ile dünya rekorunu egale etti. 200 metrede 20.7 saniye ve uzun atlamada 8.06 metre ile olimpiyat ve dünya rekorlarını kırdı. Aynı zamanda 400 metrede 39.8 saniye ile dünya rekorunu kıran ABD bayrak takımında yer aldı ve yarışın son 100 metresini koştu. 1936 Berlin Olimpiyatlarında 100 m, 200 metre 4x100 metre ve uzun atlamada 4 altın madalya kazanan Owens, Adolf Hitler’i stadyumdan kaçıran atlet olarak ün yaptı. Çünkü Hitler yarışı 1. bitiren zenci bir atlet olduğu için stadı terk etmişti.

Sefa profile photo
Sefa
Çok çok beğendim. Siyahi insanların bir başarısı daha ve bu sefer ırkçılığın ülkesi olan Almanya'da. Tarafsız bir yapım olduğunu düşünüyorum çünkü iki tarafta birbirinden farkız olduğu söylendi konuşmalarda. Ben oldukça başarılı buldum filmi. Oyunculuklarda güzeldi. Gerçek hikaye olması gerçekten etkileyiciydi. İzlenmeli.
0
2 months ago
tugbadursun profile photo
tugbadursun
Çok güzel bir biyografi 💜
0
4 months ago
KerseL profile photo
KerseL
muhteşem bi başarı öyküsü ...
1
5 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Sporun ve olimpiyatların ne kadar önemli olduğunu gösteren etkileyici bir gerçek yaşam uyarlaması. Jesse Owens'ın bir siyahi olarak önce Amerika'da sonra da ırkçılığın o günlerdeki beşiği Almanya'da tüm dünyayı şaşkına çeviren başarılar elde edişinin hikayesi. Özellikle Jesse ve Luz Long'un sahnesi oldukça etkileyici. ki gerçekten alıntı olduğunu bilmek daha bi etkiliyor insanı. Oyunculuklar da oldukça başarılı Sudeikis'i ilk kez ciddi bir rolde izledim ve gayet başarılıydı. Biyografik filmler ve ya spor temalı filmler sevenler için çok güzel bir tercih olacaktır. Tabi haliyle 1936 Almanyası'nı da yakından görmek isteyenler için. 8/10
6
5 months ago

Who liked Race

Who wishlisted Race

Shelves that Include Race

Interesting content shared about Race

^ Back to Top