Rambo (2008) poster

Rambo (2008)

Country
USA
Runtime
92 minutes
KerseL Serinin son filminin üzerinden 20 yıl geçmiştir ve artık kuzey Tayland’a yerleşmiş olan John Rambo (Sylvester Stallone), Salween nehri üzerinde çalışan bir bot işletmektedir... Tayland-Burma sınırında (Myanmar) devam eden dünyanın en uzun sürmüş sivil savaşlarından biri, Burma-Karen mücadelesi 60. yılına girmiştir. Ancak, artık dağlarda ve ormanlarda balık tutarak, avladığı zehirli yılanları satarak geçinen, yalnız ve basit bir hayat süren Rambo savaşmayı, asilerin ya da barış gönüllülerinin peşinden gitmeyi çoktan bırakmıştır. Tüm bunlar, bir grup insan hakları misyoneri gelip de Amerikalı bir nehir rehberi John Rambo’yu aramaya başladığında değişir. Sarah (Julie Benz) ve Michael Bennett (Paul Schulze) Rambo’ya ulaştıklarında, geçen yıldan beri Burma ordusunun mülteci kamplarına bağlanan yollar üzerine mayın döşediğini ve bu yüzden karayolu ile yolculuk yapmanın artık çok tehlikeli bir hal aldığını anlatırlar. Rambo’dan istedikleri, kendilerine Salween nehri boyunca rehberlik yapması, misyonerlerle beraber tıbbi yardım malzemelerini ve gıda desteğini sağ salim Karen kamplarına ulaştırmasıdır. Her ne kadar Burma’yı baştan başa geçmeyi zorunlu kılacak bu teklifi en başta reddetse de Rambo sonunda Sarah, Michael ve ekibiyle beraber yola koyulur... Aradan iki hafta bile geçmeden Rahip Arthur Marsh (Ken Howard) Rambo’yu bulur ve kendisine, yardım ekibinden hiçbir haber alınamadığını, elçiliğin ekibin yerini bile tespit edemediğini anlatır. Amerikan Ordusu onu Vietnam’da bir süper silah olarak eğitmiştir. Her ne kadar aradan on yıllar geçmiş olsa da bu yalnız savaşçının ne yapması gerektiği oldukça açıktır.

PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Filmde dakikada ortalama 2.59 insan ölmüş.
Julie Benz bilindiği üzere Dexter'da rol almıştı. Sylvester Stallone Dexter dizisinin büyük bir hayranı olduğu için filmdeki rolü ona teklif etmiş.
Filmdeki Burma'nın diktatör liderini canlandıran Maung Maung Khin, gerçek hayatta Rebel asilerindenmiş. Bu rolü kabul ederse ailesinin öldürülmesinden korksa da rolü kabul etmiş.
3
9 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Efsane serinin yeni nesil finali :)
0
2 years ago
garipbirkisilik profile photo
garipbirkisilik
Efsanedir
0
2 years ago

Who liked Rambo

Who wishlisted Rambo

Shelves that Include Rambo

Interesting content shared about Rambo

^ Back to Top