Rang De Basanti (2006) poster

Rang De Basanti (2006)

Tags
Country
India
Runtime
157 minutes
cinemarty Genç bir İngiliz bayan (Sue) büyükbabasının 1920 yıllarında Hindistan'ın özgürlüğü hakkında yazdığı günlüğü ile ilgili bir belgesel çekmek için Hindistan'a gider. Hindistan'da kendisine yardım etmeyi kabul eden Hintli genç kız (Sonia) ile birlikte belgesel filmde oynayacak oyuncuyu üniversitede aramaya kalkışırlar. Kültüründen uzaklaşmış birçok aday kitlesinden sonra kötünün iyisi tadında bir grup oluşturulur. Grup, belgesel çekildikçe konuyu kavramaya, benimsemeye ve haliyle de bilinçlenmeye başlar...…

Rumm profile photo
Rumm
"Sen yanmazsan, ben yanmazsam; nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?" Dünyanın tüm kirini pisliğini uzaktan izlemek yerine konuşmak, haykırmak gerek gerçeği.. Aamir Khan'ın hayatına ve filmlerine üslüp edindiği fikirlerinin bir yansıması daha. Eğer yüreğiniz cız etmediyse, biraz olsun kendi ülkenizden kendinizden bir şeyler bulamadıysanız hayatınızı ve yaşam tarzınızı tekrar gözden geçirin derim..
1
9 months ago
Aaisha profile photo
Aaisha
"tekerrür eden tarih değil,hatalardır..." ne çok severim bu sözü.ve artık bir de bu filmi.
"bazıları ölüme sessiz gider, bazıları bağırarak gider fakat bunlar daha öncekilere benzemiyorlar"
"Hiçbir ülke mükemmel değildir.
Biz mükemmel hale getirmeliyiz."
"O zalim kılıçlardan ürkmek bilmeyiz,
Çok daha keskinken bizim cesaretimiz.
Suskunluğumuzu teslimiyetle karıştırma,
Altında yalaz, kor yatıyor zira... Sakın ola!"
Hayat felsefemi şu birkaç söz yapmayı bile düşünüyorum.
Susanların ve konuştukça değiştirenlerin hikayesi.
Başka bir filmde daha bu kadar ağladığımı, her repliğinde 'çok doğru!' diyerek baş salladığımı görmedim.Belki en çok kendi ülkemi gördüm ne bileyim? 'Konuştukça,savaştıkça bir şeyler değişecek mi sanki?' dememeyi öğrendim. Belki hiçbir zaman görmeyeceğim ama umut etmekten vazgeçmeyeceğim birliği beraberliği gördüm.İnançların düşüncelerin aslında bir arada yaşayabileceğini öğrendim.Bu filmden ben çok şey öğrendim sizin de öğrenmeniz dileğiyle.İzleyin,izletin.
3
over 1 year ago
ogzates profile photo
ogzates
Bu filmi bu kadar geç izlediğime inanamıyorum :o İlk başta bende sararak izlemeyi düşündüm ama baştan sona bir bağlam var filmde bazı yerleri kaçırınca olaylar anlamsız olabiliyor müthiş bir film .
4
over 1 year ago
Astronom profile photo
Astronom
bence aamir khan'ın en etkileyici filmlerinden. türkiye ile çok bağdaştırdığım siyasi olaylar, gençlerin durumu vs. gibi konuları çok iyi kurgulamış ve işlemiş. hiç düşünmeden açın izleyin. süresine aldanmayın. müzik ve dans kısımlarını benim gibi sevmeyenler varsa ileri sararak izlesin ama mutlaka izlesin.
7
2 years ago

Who liked Rang De Basanti

Who wishlisted Rang De Basanti

Shelves that Include Rang De Basanti

Interesting content shared about Rang De Basanti

^ Back to Top