Rear Window (1954) poster

Rear Window (1954)

Director
Country
USA
Runtime
112 minutes
Noir Unlu bir yayin kurulusunun profesyonel fotografcisi olan Jeff, cekim sirasinda kazara bacagini kirinca, evinde tekerlekli sandalyeye mahkum olur. Alcinin acilmasina bir hafta kala genc adam, karsidaki apartman dairelerini izleyerek vakit oldurmektedir. Ote yandan, dort dortluk bir kadin olan Lisa, erkek arkadasi Jeff’i duzenli olarak ziyaret etmekte ve evlenecekleri gunu beklemektedir. Jeff icinse durum farklidir; en agir kosullarda hayatta kalma yetenegini sinamis, sert ve inatci bir kisilige sahip olan genc adam, kiz arkadasinin da kendisi gibi zor ve sert kosullara katlanabilen biri olmasini beklemektedir. Jeff’in ilgisizligine ragmen umudunu kesmeyen Lisa, genc adamla olan iliskisini devam ettirebilmek icin cabalamaktadir. Tum bunlar olurken Jeff, karsi apartmandaki yasli bir ciftin evine dikkat kesilir ve yolunda gitmeyen bir seyler oldugu kanisina varir. Jeff’e gore yasli adam, yerinden kalkmakta zorlanan karisini bir bicakla oldurmus ve gizlice gommustur. Bu senaryo, basta anlamsiz gelse de inandirici kanitlara kayitsiz kalamayan Lisa da, Jeff ile birlik olup hafiyelige soyunurlar.

Trailer not available.

eminuk profile photo
eminuk
"Mantık. .. insan ırkı hiçbir şeyden çekmedi, mantiktan çektiği kadar. Bir zamanlar birini görür, heyecanlanır ve evlenirdin. Şimdi ise bir sürü kitap okuyor, çetrefilli kelimelerin arkasına saklanıyor ve birbirimize psikoanaliz yapıyoruz, ta ki öpüşüp koklaşmakla memurluk sınavı arasında bir fark kalmayana kadar." İlişkiler hakkında asrın tespitini yapmış filmdir. Gerisi hikayedır. İzleyin.
4
12 months ago
eskon profile photo
eskon
Kusursuz, tertemiz bir sinema verimi... Hitch Amca'ya güvenin! ;)
1
1 year ago
oguzhank8 profile photo
oguzhank8
Bir kadın hastane dışında hiçbir yere makyaj, elbise ve mücevhersiz gitmez.Film boyunca gereksiz hiçbi argüman olmaması mükemmeldi her evden ayrı hikaye çıktı hepside izleyiciye hitap ediyordu röntgen filmi diye görünce izleyende alacağını aldı , Hitcock filmi diye izleyende çok şey buldu özelikle Stella karakterinde istediğim oyunculuğu izledim ve zevk aldım Dönem filmi sevenler için ideal nede olsa dorjinal saf dönem filmi (:))
1
over 1 year ago
Novella profile photo
Novella
Hitchcock'un tarzını çok seviyorum. Bir film çeksem çok esinlenirim muhtemelen ki özellikle bu filmden.. Filmin henüz başında çok kısa bir sürede ve kusursuza yakın bir zekayla bir karakteri ustaca tanıtıp henüz 2.ci, 3.dakikaya girerken önümüze koyması bile ders niteliğinde.
5
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Nostaljik film izlemek iteyenlere en başlarda tavsiye edebileceğim filmlerden bir tanesi.
6
2 years ago
BuseY. profile photo
BuseY.
büyük umutlarla izlemeye başladım ama ne yazık ki fazla beğenmedim..
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Fotoğrafçı L. B. Jeffries, bir araba yarışını görüntülerken kaza geçirerek bacağını kırar. New York'taki apartman dairesinde zorunlu tatil sırasında arka penceresinden komşularını seyrederek zaman geçirmektedir.
Jeff, yine seyri sırasında komşusunun, karısını öldürdüğünden şüphelenir. Olayı araştırmaları için fotomodel sevgilisi Lisa ve hemşiresi Stella'dan yardım ister.
1
over 2 years ago

Who liked Rear Window

Who wishlisted Rear Window

Shelves that Include Rear Window

Interesting content shared about Rear Window

^ Back to Top