Rebecca (1940) poster

Rebecca (1940)

Director
Country
USA
Runtime
130 minutes

Trailer not available.

HeatherBell profile photo
HeatherBell
Daha saf ve naif bir -ismini asla öğrenemediğimiz- Mrs de Winter resmedilemezdi sanırım :) Kitaba, sonlara doğru önemli bir detay hariç büyük ölçüde sadık kalınmış, Hitchcock'un kendine özgü perspektifiyle güzel bir şekilde işlenmiş bir film. Jane Eyre'in yeniden yazımlarının popüler olduğu yıllarda Daphne Du Marier de bu akıma kapılıp giderek Rebecca gibi beklenmedik şekilde sükse elde eden, tiyatro metnine dökülen daha sonra da filmi yaptırılan bir roman yazmış, iyi de yapmıştır. Rebecca düşünüldüğünün aksine romantik bir hikayeden çok daha farklıdır(her ne kadar filmdeki karakterler çifte kumrular gibi resmedilse de). Bu film/kitap kıskançlığı ve kıskançlığın insanı götürdüğü noktayı işler. Bir de akıllarda önemli bir soru gezinir durur, yaşananlara rağmen mutlu olmak mümkün müdür?
0
11 months ago
feridun profile photo
feridun
çok güzel bir filmdi başlarda rütun olarak sakin başlayan filmimiz ortasında ve sonlarına doğru gerilimi giderek artıyor yani son derece gerilimli bir film eeee hıtchcock babamız yaparda kötümü olur hakikaten bu adam gerilim de bir profesör bir usta filmdeki bazı objeleri ve insanları korkulacak şeylere dönüştürmesi inanılmaz film çoook güzeldi filmin gizemi gerilimi çok iyiydi bir diğer filmi olan vertigodan daha iyi bu film ben çok beğendim bu filmi herkese şiddetle tavsiye ederim
2
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
başyapıt
0
over 2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
aslında sadece o dönemlerin değil sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri bana göre, bir burjuva erkek ile bir halk kızının aşkı şeklinde başlayan ve daha sonra müthiş bir dinamizm kazanan- spoiler vermemek için en ufak ipucu oluşturacak kelime kullanmak istemediğim- mükemmel bir alfred hitchcock filmi. adı duyulduğunda izlenmesi gereken filmlerden biri..muhtemelem yerine izleyeceğiniz film bu filmle yarışacak noktada bile değildir.
2
over 2 years ago
starch profile photo
starch
Esrarengiz bir şekilde hayata veda eden Rebecca’nın ölümünün altındaki giz de kendisiyle birlikte toprağa gömülmüştür. Kocası Maxim de Winter birkaç ay sonra yeniden evlendiğinde yeni eşi Rebecca’dan bihaberdir. Genç kadın Maxim’e deliler gibi aşıktır ve kocasından da aynı şekilde karşılık bulduğuna inanmaktadır. Ta ki Rebecca’yı ve başına gelenleri öğrenene kadar... Rebecca’nın varlığının, evden ve kocasının zihninden silinmediğini gören kadın evin hizmetçisi tarafından bile kabul edilmeyecek, yabancı muamelesine maruz kalacaktır.
Rebecca; The Birds, Don’t Look Now ve Jamaica Inn gibi eserleri de sinemaya uyarlanan ünlü İngiliz yazar Daphne du Maurier'in aynı isimli romanından beyaz perdeye aktarılmıştır.
En İyi Film ve En İyi Sinematografi dallarında Oscar kazanan minimal film, yönetmeni Alfred Hitchcock’un incelikli dehasını en iyi yansıtan yapıtlarından biridir.
2
almost 3 years ago

Who liked Rebecca

Who wishlisted Rebecca

Shelves that Include Rebecca

Interesting content shared about Rebecca

^ Back to Top