Red Dragon (2002) poster

Red Dragon (2002)

Director
Country
USA
Runtime
124 minutes
slymndgn FBI'dan erkenden emekli olan Will Graham (Edward Norton), patronu tarafından bir seri cinayet vakasını çözmesi için yeniden göreve çağrılır. Will, önce görevi kabul etmek istemese de, kurbanların fotoğraflarını görünce fikrini değiştirir. Kurbanlarının vücudunda kendine has bir diş izi bırakan ve gerçek adı Francis Dollarhyde olan bu katil, Kızıl Ejder adını kullanmaktadır. Kısa bir araştırmadan sonra, Graham katilin yeni kurbanının Reba adlı genç bir kadın olacağını öngörür ve onu durdurabilmek için bizzat kendi elleriyle hapse tıktığı, eski düşmanı Dr. Hannibal Lecter'den (Anthony Hopkins) yardım ister.

slymndgn profile photo
slymndgn
Serinin diğer filmlerine göre sönük kaldığını düşünüyorum pek tat alamadım
lezzetli değidi bişeyler eksikti kesinlikle..
0
4 months ago
Sefa profile photo
Sefa
1986 Manhunter filminin her sahnesi , her konuşması aynı olan son sahneler hariç yeniden çekimden başka bir şey olmayan bir yapım. Ne yazık ki Hannibal arka planda ki ilk filmdeki ve kitapdaki gibi.Yinede popüler yüzlerle bizlere aktarılması güzeldi.
0
6 months ago
deryacengiz profile photo
deryacengiz
İster istemez Dr.Lecter gölgede kalmış. Halbuki Silence of the Lambs gibi ilk 50 dk. diğer katilimizden bir görüntü yok bile. Yine Hannibal akıl hocalığı yapıyor (tabi aslında dalga geçiyor, sadece kendine meşgale yaratıyor, ama ona bile muhtaç FBI :), son yarıda katilin günlük hayatı ve yakalama süreci başlıyor.
Fakat son yarıda Ralph Fiennes öyle mükemmel oyunculuk sergilemiş ki onun için Hannibal'ı iconlaştırmış vatandaşlar bu filmi beğenmiyor bence. Tabi aksiyonlu Hollywood sahnelerine maruz kalmamız, psikolojik gerilimi azalttığından da beğeniler azalmış olabilir. Neyse bence 3 film de ayrı güzel.
1
1 year ago
melikebf profile photo
melikebf
Üzdü. Bir seri daha bozulmuş oldu böylece kesinlikle en zayıf halka buydu. Yine de iyi yönden bakayım Edward'ı gördüğüm için az da olsa mutluyum. Tatsız tuzsuz yemek gibiydi aynı(diğerleriyle kıyasladığımızda). Sen o kadar dakikayı kullanma git son 15 dakikada heyecan yarat...Ayrıca Hannibal'ı nasıl arka planda bırakırsınız!!!!!!
4
1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Üçlemenin en zayıf filmi olmasına karşı yine de harika bir filmdi. Edward Norton ve Ralph Fiennes performanslarıyla filme renk katmışlar ama yine de o ilk iki filmdeki heyecan ve sürükleyicilik yoktu.
5
1 year ago

Who liked Red Dragon

Who wishlisted Red Dragon

Shelves that Include Red Dragon

Interesting content shared about Red Dragon

^ Back to Top