Regression (2015) poster

Regression (2015)

Country
Spain
Runtime
106 minutes
digigirl 90'larda Minnesota'da geçen hikayede bir baba, kızına cinsel tacizde bulunmakla suçlanır. Baba ne olup bittiğine dair hiçbir şey hatırlayamasa da suçlamaları kabul eder. Bir psikoloğun yardımıyla hafızasındaki boşlukları doldurmaya çalışan adam parçaları yavaş yavaş birleştirmeye başlar ve olayların içerisinde bir polisin de yer aldığını hatırlar. Yine de olaylar tartışmaya açık değildir ve yerel medya, soru işaretlerinin arkasında satanik bir tarikatın yer alma ihtimalini sorgulamaya başlamıştır.

mtufan profile photo
mtufan
Güzel bir film. Bu türde filmler çok az. Sürü psikolojisi,hipnoz,toplu halisünasyon, komplo ve gerçekçi yalanlar. inanmadım desem yalan olur. Gerçek bir hikaye olmasına şaşırdım. Genelde böle şeyler filmlerde olur sanırdım. Ethan abimiz var die izledim beğendim. Psikoloji ilginizi çekiyorsa izleyin. Filmlerin sonunu tahmin etmeyi sevmem ama ters köşe olacağım aklıma geldi fakat hiç kaleye geçmemiş hissettirmeleri takdire şayan.
0
4 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
Amenabar filmi olduğundan beklentim çok yüksekti fragmanını izleyip izlemeliyim dediğim için de beklenti oluştu. Konu itibariyle sıra dışı ama daha iyi etkili kullanılabilirmiş çok iyiydi yine de heyecanla izledim sonunu bekledim fakat düşündüğüm gibi gerilim korku unsuru çok yansıtılmamış geldi bana, yine de sıkılmadan izledim.
1
9 months ago
mnvrndr profile photo
mnvrndr
İzlerken sıkıldığım nadir filmlerden.Filmin konusu,oyuncular ne kadar iyi olsa da vasattan öteye gidememiş bir gizem filmi var karşımızda.
0
9 months ago
Peris profile photo
Peris
Film için genel yorumlara ben de katılıyorum. Amenábar hayranı olduğumdan filmin sonuna kadar sevmek için bir sebep aradım ama nafile. Vasat bir gerim filmi seviyesine bile çıkamıyor. Üstelik eldeki konu hiç de fena değil. Hikaye ile anlatım arasında bariz bir kan uyuşmazlığı var. Kurguda çok zayıf kalmış. Atmosfer ve oyunculuk çok iyi olsada uyumlu ve inandırıcı değil. 6 yıldır bunun için beklemişiz :/ Tam bir hayalkırıklığı...
1
9 months ago
digigirl profile photo
digigirl
Amenabar bu sefer yanılttı.Filmin hiç bir yere dokunamadığını görüyoruz,gerçek bir hikaye hem de baya orijinal bir vaka, Ethan Hawke çok zayıf bir oyunculuk sergiliyor,yani sinemayı bırak evde dahi zaman ayırıp izlemeye değermi bilmiyorum.Tv filmi formatında ki daha iyilerini TRT film kuşağında izlemiştim ama zaman geçirmek için izlenir.
2
9 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Yok ya olmamış bu sefer Amenabar üstat. Şu ana kadar hep ilginç ve şaşırtıcı finalleriyle etkilese de bu sefer bu konuda başarılı olamamış. Oyuncu kadrosu iyiydi ve gayet sürükleyiciydi onun dışında pek de bir artısı olmayan bir yapım.
3
9 months ago

Who liked Regression

Who wishlisted Regression

Shelves that Include Regression

Interesting content shared about Regression

^ Back to Top