Rocky (1976) poster

Rocky (1976)

Director
Country
USA
Runtime
120 minutes
KerseL Philadelphia'lı bir işçinin, iş dışı zamanlarında yerel bir kulüpte boks yaparken keşfedilerek kısa zaman içinde dünya şampiyonluğuna kadar giden yolda başından geçenleri konu alan film, aynı zamanda Rocky'nin Adrian'la olan aşkını ve antrenörü Mickey ile olan baba-oğul yakınlığındaki ilişkisini de çok başarılı sunuyor seyirciye.

zeftodeath profile photo
zeftodeath
Yo yo yo, bu sadece amatör bir boksörün hikayesi değil. bu dünyanın en iyi ve en yalnız adamının hikayesi.
4
8 months ago
KerseL profile photo
KerseL
Amatör bir boksörün bir gösteri maçında altın kemer sahibi bir profosyonel karşısında ki yıkılmayışını heyecanla ve dramla karışık bir şekilde perdeye yansıtan Rocky,kültleşmiş bir klasik bir başyapıttır. Rocky efsanedir.
O yıl Oscar'ı alması gereken film olarak gösterilen Taxi Driver’i geride bırakıp en iyi film ödülünü almıştır.Taxi Driver (ben sevmesemde çoğu kişiye göre kült bi yapımdır) yerine heykelciğin Rocky'e gitmesine sevinenlerdenim.
Dipnot :2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

0
10 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
En çok tekrar izlediğim seridir Rocky serisi. Benim için yeri bambaşkadır. Özellikle serinin ilk ve üçüncü filmleri diğerlerinden daha üstün olsa da her filmini ayrı bir keyifle izlerim.
2
2 years ago

Who liked Rocky

Who wishlisted Rocky

Shelves that Include Rocky

Interesting content shared about Rocky

^ Back to Top