Rusalka (Mermaid) (2007) poster

Rusalka (2007)
(Mermaid)

Director
Country
Russia
Runtime
115 minutes
Ricky.McFloyd Bu hüzünlü şehir masalının başkahramanı, deniz kenarındaki bir kulübede yaşayan sekiz yaşındaki küçük Alisa. Alisa, balerin olmak ister büyüyünce, ayrıca özel bazı yetenekleri de vardır: İstediği zaman havayı değiştirebilir, dilekleri gerçekleştirebilir. Yıllar geçer, Alisa şimdi Moskova'dadır. On yedi yaşında, hayatın gerçekleriyle yüz yüze, isteksiz ve umutsuz.

thirdman profile photo
thirdman
filmin ilk yarısını çok güzel bulmuştum, kent yaşantısının anltılmya başlanmsıyla filmdeki renklilik ve o masalsı havanın kaybolmasıyla beraber izleyicide bir düşüş yaratıyor... yine de izlemenin sıkıcı ve ya kötü olmadığı 2. bölüm olmasa film ilk yarıdaki atmosfer ve tema üzerine şekillendirilmiş olsa daha başarılı olurdu... bu yazdıklarım olumsuz bir eleştiri olarak algılanmasın rusalka'yı severek izledim hatta 2 ve ya 3 kere izlemiş bile olabilirim.
2
2 years ago
justdoit profile photo
justdoit
Haksızlık edilmiş bu filme çok kıyıda köşede kalmış böyle bi film alınıp bağıra basılır arkadaş.Sıkılmadan izledim eğlendim,ağladım,özendim Alisa karakteriyle umut yedim onu filmden daha çok sevdim. Senaryosu,filmdeki renkler,efektler, müzikleri, oyunculukları tek kelime ile havikaydı. Masal tadında ama sonu hüzünlü olanından. Ah bi de 'mucizelere inanmak' var sonucu iyi ya da kötüki filmde kötü olduğu anlar vurgulanmış bu hoşuma gitti. Keşfedilesi izlenilebilecek tavsiye filmlerinden :')
2
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
iç ısıtan masalsı bir hikaye; favorilerime girmese de izlemek keyif verdi aslında. rahatsız eden iki şey oldu. ilki finalinin finali, madem "hayat devam ediyor" du söylemek istediği, neden film boyunca tersi işlendi. ikincisi ise gişeye oynadığını çok fazla belli etmesi. öyle ki, insana bir filmde hissedebileceği her şeyi sistematik bir şekilde hissettiriyor. filmle ilgili bir yerde "rus amelie" diye bir yorum okumuştum; kesinlikle katılmıyorum.
1
2 years ago
cimcini profile photo
cimcini
Tebessüm,hüzün,masal hepsi beraber. Arada içinde olmak isteyebilirsiniz.
4
2 years ago

Who liked Rusalka

Who wishlisted Rusalka

Shelves that Include Rusalka

Interesting content shared about Rusalka

^ Back to Top