Salinui chueok (Memories of Murder) (2003) poster

Salinui chueok (2003)
(Memories of Murder)

Tags
Director
Country
South Korea
Runtime
132 minutes
Ricky.McFloyd “Cinayet Günlüğü” senaryosu gerçek olaylara dayanan bir polisiye. Başkent yakınlarındaki bir taşra kasabasında yağmurlu günlerde işlenen esrarengiz kadın cinayetlerini çözmeye çalışan iki polisin başından geçenler anlatılıyor. Bu polislerden ilki yakaladıkları şüpheliyi hemen suçlu olarak damgalamak isteyen ve şiddetle itiraf almaya çalışan “geleneksel” polis ve başkentten bu işin çözülmesine yardımcı olması için yollanan şüpheliden delile değil delilden şüpheliye ulaşmaya çalışan analitik düşünce tarzına sahip polis. Ancak olaylar çetrefilleştikçe yavaş yavaş rollerin değişmeye başladığını görürüz.

Arcadia profile photo
Arcadia
Açık söylemek gerekirse yoracağını düşünmüştüm. Filmin başlarında bir kasıntıyla izledim. Sonra bir şey oldu. Film kendisinin klasik değil de özgün bir senaryosu olduğunu gösterdi. Bu filmin derdi katilin kim olduğuyla ilgili değil dostlar. ;)
3
6 months ago
sabriayes profile photo
sabriayes
sanat filmi ayarında bir polisiye, gerçeği cilalayıp parlatmadan, elini yüzünü düzeltmeden kameraya almışlar gibi. izleyeni boşlukta bırakıcak şahane bir finale sahip üstelik.
5
6 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Tüm klişeleri ve olağanları alt üst eden ve suç filminin nasıl çekilmesi gerektiğini gösteren gelmiş geçmiş en iyi suç filmlerinden. Hiçbir zaman unutamayacaklarım arasında yerini aldı.
5
9 months ago

Who liked Salinui chueok

Who wishlisted Salinui chueok

Shelves that Include Salinui chueok

Interesting content shared about Salinui chueok

^ Back to Top