Sånger från andra våningen (Songs from the Second Floor) (2000) poster

Sånger från andra våningen (2000)
(Songs from the Second Floor)

Director
Country
Sweden
Runtime
98 minutes
pulpfiction1 Kuzey Yarımkürede bir yerlerde gece vakti. Şehirde bir dizi garip olay meydana gelmektedir. Bunlar görünüşte birbirine bağlı değildir. Bir memur 30 senedir çalıştığı işten atılmak istendiğini öğrenir; bir mülteci kalabalık bir sokakta dayak yer; bir sihirbaz gösterisinin en heyecanlı yerinde korkunç bir yanlış yapar. Bu kargaşa ortasında Karl sigortadan para alabilmek için mobilya dükkanını ateşe vermiştir. Cannes'da jüri özel ödülü kazanan, stilize, sıradışı, sınıflandırılması güç bir film.

otekiben profile photo
otekiben
dolaylı anlatımı ve absürd yaklaşımıyla beyin yaktırsa da insanlık üzerine soluksuz izleten film. parçaları birleştirmek ve anlamlandırmaya çalışmak bu kadar zorlamasaydı beğenilerime girerdi.
0
3 months ago
Melinoe profile photo
Melinoe
Bütünlük kaygısı güdülmeden seçilmiş rastgele fragmanter durumlar. Öyle eşe dosta tavsiye edilecek bir film değil. Az defolu filmler arasında da hatrı sayılı bir yeri var kanımca. Kısaca César Vallejo olarak bildiğimiz Perulu şair César Abraham Vallejo Mendoza’nın anısına ithaf edilmiş film. Geçtiğimiz yüzyılın ortalarında, Paris’te kendini aç bırakarak intihar etmiş bu şairin şiirlerinden dizeler serpiştirilmiş film boyunca.Filmin müziklerini yapan Benny Andersson ki “Story of a Heart” albümünde “Songs from the second floor”şarkısının sahibidir. Tüm bu görüntülerin arkasında, ev sahibinden çekinen kiracıların dinlediği bir tonda akar müzik. Hafiftir; varla yok arası. Ama işte bu “aradalık” sapı ipek kaplı bir balyoz gibi filmin başından sonuna insanın beynine iner: tekdüze, ısrarlı bir tedirginlik enjeksiyonu.
3
5 months ago
shieldmaiden profile photo
shieldmaiden
Yaşayanlar üçlemesinin ilk filmi. Kuzeyin soluk renklerini ve donuk insanlarını birleştirmiş ki kuzey sinemasının en sevdiğim yanı da bu...
3
1 year ago

Who liked Sånger från andra våningen

Who wishlisted Sånger från andra våningen

Shelves that Include Sånger från andra våningen

Interesting content shared about Sånger från andra våningen

^ Back to Top