Sans soleil (Sans Soleil) (1983) poster

Sans soleil (1983)
(Sans Soleil)

Director
Country
France
Runtime
100 minutes
madameasena çok mukemmel bir chris marker filmidir. zamanla, hafizayla, tarihle ve hayatla ilgili cok kayda deger seylere bakarken, söylemistir de. dunyanın nasıl bir yer oldugunu iyi bilenlerin hafiza ve mutsuzluk'tan kacamazken, yapay kalan tarihin de gereginden fazla ciddiye alinmamasi gerektigini animsatan basyapit. (elf)

Trailer not available.

eminuk profile photo
eminuk
Neden bilmiyorum, belgesel içimde bir boşluk bıraktı, neye uğradığımı şaşırdım. Oldukça şiirsel bir dili var, ve itiraf etmem gerekirse çok tercih ettiğim bir dil değil. Ben duyguların da oldukça düz, ve direk anlatılmasından yanayımdır ama burada başka bir şey gördüm. Görüntüler oradan oraya akarken kelimeleri takip etmemeye başladım, sadece görüntüler bana çok farklı hikayeler anlattı. Yani bu filmde içindeki afilli sözcüklerden değil de görüntülerin akışından etkilendim. Etkisinden de henüz kurtulabilmiş değilim.
2
4 months ago
KafkaLoz profile photo
KafkaLoz
"bu sabah, bir adam toplumdan intikamını, kavşakta trafiği yönlendirerek aldı."
9
8 months ago
Peris profile photo
Peris
"Dünyayı defalarca dolaştım ve artık sadece banallik ilgimi çekiyor, diye yazdı. Bu yolculukta banalliğin izini bir ödül avcısının merhametsizliğiyle sürdüm… "diye başlayan, insanı bldiğini sandığı bir çok yere götürüp sonra hiç bir şey bilmez halde orada bırakan, defalarca izlenmesi gereken hüzünlü şahaser. Sinema tarihinde bu filmle kıyaslanacak bir yapıt bilmiyorum... İzleyin sonra tekrar izleyin ve gene izleyin….
2
almost 2 years ago
Peris profile photo
Peris
Uzak ara izlediğim en iyi belgesel(?)!
1
almost 2 years ago

Who liked Sans soleil

Who wishlisted Sans soleil

Shelves that Include Sans soleil

Interesting content shared about Sans soleil

^ Back to Top