Sap ji sang ciu (Chinese Zodiac) (2012) poster

Sap ji sang ciu (2012)
(Chinese Zodiac)

Tags
Director
Country
Hong Kong
Runtime
109 minutes
Ricky.McFloyd Chinese Zodiac, çok sevdiğimiz Jackie Chan tarafından yazılıp yönetilmiş olan Hong Kong / Çin ortak yapımı bir film. Başrollerde Jackie Chan’in bizzat kendisinden başka Oliver Platt, Caitlin Dechelle, Steven Dasz, Kenny G (evet, evet, o bildiğiniz Kenny G), Andrew Dasz ve Alaa Safi var. Konusu çok kısa olarak şöyle; “Asian Hawk (Jackie Chan) dünyayı kurtarmak için Çin Burcu’nu simgeleyen bronzdan yapılmış 12 adet hayvan başının peşine düşer.” Chinese Zodiac, 58 yaşındaki Jackie Chan’in rol aldığı son aksiyon filmi olacakmış. Chan yaptığı açıklamada sebep olarak yaş, güvenlik ve aile ana başlıkları altında toplanabilecek faktörleri sıralamış. 5 farklı ülkede toplam 10 şehirde yapılan çekimler yaklaşık bir yıl, hazırlık aşaması ise yedi yıl sürmüş. Jackie Chan, Chinese Zodiac’de dövüş kareografı, yazar, yönetmen, yapımcı ve oyuncu olarak görev almış. Yani kısaca filmin her şeyi diyebiliriz. Chan’in bu film için ‘kariyerimin en önemli projesi’ demesi boşuna değil. Son macerasıyla izleyiciyi kısa bir dünya turuna çıkaracak gibi görünen Chinese Zodiac (ya da kısaca CZ12) manidar bir tarihte, 12.12.2012’de vizyona girecek.

Poker profile photo
Poker
Jackie Chan klasiği bir film. Gerçekten çok sempatik bir oyunculuğu var. Yüzleri her daim güldürüyor. Tabi şöyle bir durum da var Jackie Chan'in en iyi filmi de değil. Puanım 10/6,5.
0
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Bu adam 58 yaşında. gerçekten şaka gibi. Filmde bir iki kusur var fakat buna karşılık sadece Jackie Chan filmlerinde görebileceğiniz çok kaliteli yakın dövüş sahneleri de mevcut 8/10
0
almost 2 years ago

Who liked Sap ji sang ciu

Who wishlisted Sap ji sang ciu

Shelves that Include Sap ji sang ciu

Interesting content shared about Sap ji sang ciu

^ Back to Top