Saul fia (Son of Saul) (2015) poster

Saul fia (2015)
(Son of Saul)

Tags
Director
Country
Hungary
Runtime
107 minutes
SuAgaoglu 1944 yılında Auschwitz'deki vahşet kampında geçen hikayade Macar esir Saul Auslander'in hikayesi konu ediliyor. Saul, üst yetkililer tarafından öldürülmeden önce birkaç aylığına krematoryumda çalışması için seçilen 'komando'lardan biridir. Krematoryumun insanlık dışı gündelik işlerini yürütürken bir gün yakın zamanda yakılacak olan bir çocuğun cesediyle karşılaşır. Çocuğun peşine düşen Saul, kampa yeni gelen insanlar arasında kendi topraklarından insanların olduğundan da şüphelenir. Saul kısa bir süre içerisinde çocuğun vahşice yakılmasını önlemek ve onu geleneklere uygun bir şekilde gömebilmek için tüyler ürperten bir maceraya atılacaktır.

Novella profile photo
Novella
Filmin türü, hikayesi ve geçtiği dönem göz önüne alındığında; tercih edilen çekim tekniği algı açısından fazla ve gereksiz bir boşluk oluşturdu bende. Kimi zamanda kaos. Bu teknik ve anlatım birlikte çok uyumsuz- en azından benim için. Dolayısıyla beğenemedim filmi.
1
2 months ago
mrfaruk profile photo
mrfaruk
bu tür filmlerde geniş açıdan alır genelde ama bu filmde bir kişinin gözünden izliyoruz olayları bu da değişik olmuş beğendim.yalnız saul ne yapmak istiyo anlamadım?
0
5 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Filmi hem sevdim, hem sevmedim. Kamera çekimleri sayesinde adeta bir Saul oldum. Saul koştu, ben yoruldum, Saul ölümü bekledi,ben korktum, Saul gibi kapana kısılmış hissettim,boğuldum. Bu açıdan filmi tatmin edici buldum. Ancak kamera Saul a o kadar odaklıydı ki, etrafında gelişen olayları kaçırdım,takip etmekte zorlandım. Amaç sadece Saul un hikayesini anlatmak olabilir ama nedense ben fazlasını görmek istedim. Yakılan bedenleri görmek değil tabii amacım, sadece bu kadar çok bulanık sahne bünyeme fazla geldi. Filmi beğenme oranınız filmden beklentinize göre değişecektir, ona göre izleyin derim.
0
5 months ago
Sekyazar profile photo
Sekyazar
Filmin çekimleri cidden kaliteli izleyeni de esir kampında dolaştırıyor. Teknik açıdan iyi olması yahudi soykırımı konusunu on beş bininci kez izletebilir
1
6 months ago
totkymotky profile photo
totkymotky
1 kişinin kara listeye aldığı film. Çarpılırsınız arkadaşlar :)
Filmin jeneriğinde çalan müzik hakkında bilgisi olan bu bilgiyi benimle de paylaşırsa sevinirim :)
0
8 months ago
tyler712 profile photo
tyler712
Film Ekimi film festivalinde izlediğim en iyi üç filmden biri olan "Son of Saul" sonunda tek tük salonda da olsa vizyona girdi. Yılın en iyilerinden biri kesinlikle olacak ve Oscar'ı da bir kaza olmaz ise alacak olan bu yapıt, anlattığı hikayesi, sürekli yakın plan ve 40 mm lens ile yapılmış çekimleri, diğer boğucu teknik özellikleri ile Saul'un cehennemini(filmin teknik kısmı çok başarılı) yansıtmayı çok iyi başarıyor ve benzer filmlerden bir bakıma ayrılıyor. Yönetmenin tercih ettiği teknik birçok seyirciyi rahatsız edecektir fakat kendisinin de istediği tam olarak budur - Saul'un yaşadığı cehennemi oradaymış gibi çaresizce hissetmek- İkinci Dünya Savaşı konulu filmlerde yıllarca anılacak olan bu film şüphesiz yılın en iyilerinden
10
8 months ago
otekiben profile photo
otekiben
O kadar dramın arasında adamın kitlendiği olay gerçekten saçmalık derecesinde. Doğal olarak etkilemekten uzak. Bunun yanında teknik açıdan da rahatsız edici. Filmin büyük bölümünde gördüğümüz tek şey yakın plan sırt ve surat. Bir şeyler duyuyoruz ama görmüyoruz ne yazık ki.
1
1 year ago

Who liked Saul fia

Who wishlisted Saul fia

Shelves that Include Saul fia

Interesting content shared about Saul fia

^ Back to Top