Saving Mr. Banks (2013) poster

Saving Mr. Banks (2013)

Director
Country
USA
Runtime
125 minutes
cinemarty Amerikalı sinemacı Walt Disney iki kızına Mary Poppins hakkında bir film yapmak için söz verir. İlk başta orijinal romanın yazarı P.L. Travers’dan izin alması gerekmektedir. 1961’de yazar Londra’dan Hollywood’a Disney projesini görüşmek için gelir. Fakat yüzleşemediği bazı acıları ve hesaplaşmaları vardır. California’da kaldığı süre boyunca Avusturalya’daki ailesinin geçmişte çektiği sıkıntıları anımsar. O sene kaybettiği babası Mr. Banks karakterine ilham kaynağı olmuştur. Travers ve Disney film için anlaşmaya varırlar ama Walt Disney’in de masaya getireceği şartlar vardır.

Sefa profile photo
Sefa
Gerçekten çok güzel bir filmdi duyguların ve baba kız ilişkisinin güzel harmanlandığı etkileyici bir film olmuş duygu yoğunluğu yaşamak isteyenere tevsiyemdir izleyin.
1
10 months ago
starch profile photo
starch
Yıllarca çocuklar için sevilen filmler yapmış Walt Disneyin, küçük kızlarının en sevdiği kitap olan Mary Poppins'in yazarı Pamela Lyndon Travers'la kitabı filme çekmek üzere anlaşma çabaları..ve dahası.. Küçük bir çocukken izleyip etkisinden hala çıkamadığım o filmin çekimi öncesinde yaşananlar, Walt Disney'in neden çocuklar için güzellikler ürettiği, ve bunların gerçekte yaşanmışlığının filmin ödüllerine olan etkisi. Bunu izleyecekseniz; öncesinde ya da sonrasında, Mary Poppins; Gökten İnen Melek'i de izleyin lütfen. Saving MrBanks, babalar gününe yaklaşıken tüm babalara hediye olmalı... Çok etkilendim. Çok beğendim. ...http://www.frameby.com/movies/mary-poppins-1964
3
over 2 years ago

Who liked Saving Mr. Banks

Who wishlisted Saving Mr. Banks

Shelves that Include Saving Mr. Banks

Interesting content shared about Saving Mr. Banks

^ Back to Top