Scream (1996) poster

Scream (1996)

Director
Country
USA
Runtime
111 minutes
Arcadia Bir lise öğrencisi olan Casey tuhaf bir telefon alır. Telefonun öteki ucundaki sesi tanımamaktadır. Bir süre sonra yaşanan bir cinayet üzerine polis ve medya olayın üzerine gitmeye başlar. ‘Hayalet surat’ adı verilen bir katil, çevresinde gördüğü gençleri birer birer öldürmektedir. Korku filmlerinin belli klişelerle örüldüğünü düşünen bir grup genç ise, naklen yaşadıkları bir korku filminin içerisinde hayatta kalmaya çalışacaktır. Katille bir kedi-fare oyununa tutuşacaklardır. Wes Craven’ın kendi filmografisiyle ve korku türüyle inceden alay ettiği ancak buna müteakip korkutmayı da başardığı filminin başrollerinde Drew Barrymore, Roger Jackson ve Neve Campbell gibi oyuncuları görmek mümkün.

Sefa profile photo
Sefa
Çok çok güzel bir filmdi. 80'li yılların popüler korku filmlerinide içinde bulundurması ve hepsini izlemiş biri olmakla beraber çok zevk aldım. Sonu şaşırtmalı her an merak uyandıran gerim gerim geren bir 90'lı efsane.
3
5 months ago
blackclaw profile photo
blackclaw
Halloween'den sonra en sevdiğim korku filmi. Filmde neredeyse bütün ünlü korku filmlerinden bahsediliyor. Diğer korku filmlerine göre daha hareketli ve sonu daha farklı. İzlediğiniz kesmeli biçmeli korku filmlerinden sıkıldıysanız izlemenizi öneririm.
0
11 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Zamanının en popüler korku filmlerinden biriydi ki hala sağda solda maskesine rastlanabilir. Güzel bir film fakat Scary Movie filmlerini çok kez gördüğümden film içinde çok da şaşırmadım. Kısa süreli görsek de Drew Barrymore da oldukça tatlıydı :) Bakalım serinin kalanı nasıl devam edicek, düşüşe geçmesi kaçınılmaz görünse de. 7/10
0
over 1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Gerçekten eğlenceli bir korku filmiydi. Fakat bu filmden önce Scary Movie' yi izlediğim için neredeyse her sahnesini biliyordum. Ama yine de aslını görmek bu efsaneleşmiş filmi izlemek çok iyi oldu. Oyunculuklar fena değildi. Farklı tarzıyla oldukça etkileyiciydi. Belki çok iyi değildi ama korku filmlerindeki o sıradanlaşmışlıktan sıkıldıysanız kesinlikle öneririm ve tabi ki film içersinde göndermeler ve absürdlük de barındırıyor. Çok da ciddi izlememek gerek.
0
over 1 year ago

Who liked Scream

Who wishlisted Scream

Shelves that Include Scream

Interesting content shared about Scream

^ Back to Top