Secret Window (2004) poster

Secret Window (2004)

Director
Country
USA
Runtime
96 minutes
TAGUT Başarılı yazar Mort Rainey (Johnny Depp) en sevdiği koltuğunun üzerinde günde 15 saat uyumaktadır. Acı verici bir boşanmanın ortasındadır ve bu ayrılığa ilişkin her şey çirkin ve tatsız bir hal almıştır. Bu durum tüm enerjisini emmiş ve yaratıcılığını alıp götürmüştür. Mort Rainey kendisini tek bir satır bile yazamayacak duruma getiren büyük çaplı bir yazamama sendromuyla baş başa kalmıştır. Sonra bir gün, işler artık daha da kötüleşemez gibi görünürken, John Shooter (John Turturro) adında psikopat bir yabancı Rainey'nin kapısına gelir, onu kendi hikâyesini çalmakla suçlar ve bunu telafi etmesini ister. Rainey'nin kendisini yatıştırma çabalarına karşın, Shooter git gide daha ısrarlı ve düşmanca bir tavır takınarak, soğukkanlı bir cinayet dahi içerebilecek tuhaf bir adalet kavramından söz eder. Akıl almaz bir kedi-fare oyunu oynamak zorunda bırakılan Rainey, hayal bile edemeyeceği bir kurnazlık ve kararlılığa sahip olduğunu keşfeder. Sonunda ise, Shooter'ın onu kendisinden bile iyi tanıyor olabileceğini anlar. Son "mısır" sahnesi ile film iyi bir sona sahip.

Golbasibahar profile photo
Golbasibahar
Filmin ilk dakikalarında sonunu tahmin ettim. Hollywood bu "şizofren" konusunu seviyor. Aklıma tabi Akıl Oyunları geldi önce. Bir de Fight Club'ı hatırladım ve bir de Primal Fear bence bu ve buna benzeyen konuları en iyi işlemiş filmler bunlar. Tabii benim izlediklerim arasında. Ama Jonny Depp onlardan farklı olmayı becerebilmiş. Konu klasik ama oyunculuk öyle değil. Torpil geçmek istemem, adı olan biri diye değil ama Jonny Deep in sihirli bir değneği var da onu değdiriyor sanki filmlerine.
1
4 months ago
MKAYA profile photo
MKAYA
(spoiler içeriri) s.kingin her hikayesini film yapalım güzel olur mantığını bırakamadılar bi, gizem eksikti film boyunca karakterın ne kadar ezık oldugunu dusundum durdum, sonrada katıl kendısı cıktı bana pek mumkun gelmedı yazarın katıl cıkmıs olması. altı dolsaydı sahnelerın derınlestırılebılseydıler sahnelerı o hıssı daha ıyı alabılırdık bence.
0
7 months ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
Johnny Depp kesinlikle dünyaya oyuncu olmak için gelmiş, evet :D Stephen King'in romanından uyarlama dersem, nasıl bir film olduğunu anlatmış sayılırım zaten. Stephen King tarzını sevenler için gayet güzeldir. ben çok sevdim.
1
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
sizi başka dünyalara götürecektir. ıssız bir yazarın ıssız bir ormandaki gerilimli hikayesi.
0
2 years ago
burakakgun profile photo
burakakgun
coni dep, ama berbat.
0
2 years ago
UnknownUser00 profile photo
UnknownUser00
ne yazsak spoiler olabilir, tek diyeceğim müthiş bir filmdi...bittikten sonra canım mısır çekti.))
5
2 years ago
EmreA. profile photo
EmreA.
Kesinlikle harika bir film
0
over 2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
off harikaydı
0
over 2 years ago
unique profile photo
unique
Cok iyiydi...
2
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Karısından acı bir şekilde ayrılan korku-gerilim yazarı Mort Rainey,göl kenarındaki evinde hiç beklenmedik bir biçimde John Shooter adındaki tehlikeli bir yabancıyla karşılaşır.Rainey'nin onun kısa hikayesini çaldığını iddia eden psikopat Shooter adalet istemektedir.Shooter'ın talebi tehditlere ardından cinayetlere dönüştüğünde Rainey yardım için özel bir dedektife başvurur.Kontrolden çıkan olaylar zinciri ve korku dolu anlar durdurulamaz bir hale gelir ve Rainey artık hiç kimseye güvenemeyeceğini anlar.Hatta kendine bile.
0
over 2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
Boş veer hem eski hemde izlediğim en dandik konuya sahip film hiç kıyısından köşesinden bile geçme...
Ama benim vaktim var diyorsan vakit senin ;)
1
over 2 years ago

Who liked Secret Window

Who wishlisted Secret Window

Shelves that Include Secret Window

Interesting content shared about Secret Window

^ Back to Top