Sedmikrásky (Daisies) (1966) poster

Sedmikrásky (1966)
(Daisies)

Tags
Comedy, Drama
Director
Country
Czechoslovakia
Runtime
74 minutes
Nergisg Çekoslovakya’da 1960’lı yıllarda çekilmiş en anarşik ve cesur film kabul edilen Küçük Papatyalar, yaşadıkları tüketim toplumuna duydukları tepki nedeniyle önlerine gelen her şeyi yıkmaktan ve bozmaktan zevk alan iki genç kızın öyküsünü anlatır. İkisinin adı da Mary olan kızlar yaşlı adamlara oyunlar oynayarak eğlenmekte, işsiz ve amaçsız olarak etrafta dolaşmaktadırlar. Çılgın bir güldürü niteliğindeki bu özgün ve avangard film ayrıca belirgin anti-militarist öğeler içermektedir.

Trailer not available.

Tetsuo profile photo
Tetsuo
Benzerini ancak 60'lı yıllarda görebileceğiniz bir biçim, öyle sanıyorum ki (evet cok emin değilim) tüketim toplumu eleştirisi ve anti izmlerle dolu bir içerik... Kesinlikle her zevke göre değil, ama bence sakıncası yok.
0
9 months ago
Peris profile photo
Peris
Feminst-anarşist bir film diye izledim ama feministlere ve anarşistlere baya bi giydirmişler.Zamanında komünistlerin filmi yasaklaması resmen saçmalık.
2
12 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Oncelikle tık tak ve daktilo sesleri, kızların kikirdamalari ve fisiltiyla konuşmaları sonucunda deliriyorum sandım. Sokaklara çıkıp amaçsızca bağırıp koşturasim geldi :) Erkekleri ciddi derecede rahatsız edebilecek bir film, hoş olmayan mesajlar var içinde. Kadınları delirtmeyin, yapabileceklerimizin sınırı yok :))
1
1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
kendi kendilerine anarşi denemesi yapan iki abla üzerinden gelene geçene giydiren film. ilk olarak kadın erkek olayına, daha sonra da kent yaşamına ve tüketim kültürüne giydirirken hızlarını alamadılar ve insan evladının yıkıcı varlığına kadar gitti olay
2
1 year ago

Who liked Sedmikrásky

Who wishlisted Sedmikrásky

Shelves that Include Sedmikrásky

Interesting content shared about Sedmikrásky

^ Back to Top