Selma (2014) poster

Selma (2014)

Tags
Biography, Drama, History
Director
Country
UK
Runtime
128 minutes

Peris profile photo
Peris
1965 siyahiler oy kullanma hakları için mücadele ediyorlar. ölümler tacizler ve şiddet dolu bir ortamla özgürlük için barışçıl protestolar ile yol almaya çalışıyorlar. yıl 1965 insanın moralini bozacak kadar yakın bir tarih. Film "selma"daki yürüşeye odaklandığından dönemin yapısına ilişkin çok fazla ayrıntıya girmiyor. Verdiği dini refeanslar da ana mesajın kaybolmasına neden oluyor. ana karakterleri düşünülünce bu normal bir durum ancak dengeleyecek bir kaç karakter koyulabilirdi filme. . bir iki olumsuzluk dışında güzel film...
0
over 1 year ago
sabriayes profile photo
sabriayes
buraya daha sonra yorum yazilacaktir. :)

yorum:
daha çok canlandırma belgesel tadında bi film oldu benim için. hikayeyi oldugu gibi, abartı katmadan anlatmışlar belli ki.
king'in konusma yaptıgı sahneleri ve edmund petting köprüsündeki polis müdahalesi sahnesini (gezi olaylarını hatırlattı) gayet iyi buldum.
böyle ağır ilerleyen filmleri severim, içerik itibariyle de hak mücadelesi nasıl verilir, bi kez daha gördüm. sırf bu sebepten bile ben bu filmi begendim diyorum.
1
over 1 year ago
incidamla profile photo
incidamla
Çok daha vurucu olmasını bekliyordum. Film oldukça yavaş akıyor ancak David Oyelowo'nun oyunculuğu çok çarpıcı...
0
almost 2 years ago
lambayapufde profile photo
lambayapufde
torrente dusmus fılm arkadaslar. Amerıka'nın degısım hareketlerınden bahsedıyor. 12 Yıllık Esaret fılmının yapımcısından guzel bır eser daha. etkıleyıcı guzel sahneler var..
0
almost 2 years ago
yabann profile photo
yabann
6 Şubatta vizyona girecekmiş .. Yılın merakla beklediğim filmlerinden ..
2
almost 2 years ago

Who liked Selma

Who wishlisted Selma

Shelves that Include Selma

Interesting content shared about Selma

^ Back to Top