Seppuku (Harakiri) (1962) poster

Seppuku (1962)
(Harakiri)

Director
Country
Japan
Runtime
133 minutes
yabann 17. yüzyıl japonya'sında savaş yılları geride kalınca samuraylar da işsiz kalmıştır. monarşik düzenin öğüttüğü ronin'ler, barış zamanında birer posa olarak görülmekte ve birer birer harakiri yapmaktadırlar. hatta açlık yüzünden onurlarından bile vazgeçip, otorite sahiplerinden para istemekte ve aksi taktirde kapılarının önünde harakiri yapmakla tehdit etmektedirler. böyle bir ortamda yine eski bir samuray olan hanshiro, yerel bir lordun huzuruna çıkar ve seppuku töreni için izin ister..

Trailer not available.

otekiben profile photo
otekiben
uzak doğu kültüründe ve geleneklerinde ortaya çıkan yozlaşmayı pek çok açıdan, dönemin toplumsal ve siyasal sorunlarına parmak basarak işlemiş. bunu da eleştirel bir dille ders vererek yapmış. özellikle çekildiği dönemin ötesinde kurgusuna saygı duydum. dönemin klasikleşen başarılı sinematografisi ayrı zaten.
0
over 1 year ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Güncel uyarlamasını da seyrettim ama bunun kadar sevemedim. Sinefillere tavsiye olunur.
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
52 yaşında bir film. Günümüz sinemasında aynı konuların tekrar tekrar servis edilip para kazanıldığı şu günlerde bu film yeniden çekilse çok iyi olur bence.. Efsane filmlerden , mutlaka izleyin arkadaşlar ..
0
2 years ago

Who liked Seppuku

Who wishlisted Seppuku

Shelves that Include Seppuku

Interesting content shared about Seppuku

^ Back to Top