Serenity (2005) poster

Serenity (2005)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
119 minutes
akdrhmz Bu Film Firefly adlı dizinini devamı ve finali niteliğindedir. Galaksiler arasında çıkan savaşın kaybeden tarafında yer alan Yüzbaşı Malcolm Reynolds, görevinden ayrıldıktan sonra sahibi olduğu Serenity adlı uzay gemisiyle taşımacılık yapmaya başlamıştır. Kendisine çok sadık bir ekiple çalışır. Ekip üyeleri arasında kavga ve anlaşmazlıklar hiç bitmese de hepsinin ortak özelliği Malcolm Reynolds’a son derece sadık olmalarıdır. Günün birinde Serenity adlı gemisine iki yeni yolcu alır. Bunlar genç bir doktor ile telepatik güçleri olan kız kardeşidir. Pazarlık yaptıkları fiyattan fazlasını ödemişlerdir. Her ikisi de kainata hükmeden koalisyon güçlerinin elinden kaçmayı başaran kaçaklardır. Koalisyon güçlerinin özellikle genç kızı ele geçirmek için yapmayacağı şey yoktur. http://tr.wikipedia.org/wiki/Firefly_(dizi)

atillagrafi profile photo
atillagrafi
Dizinin bir bölümü olarak düşünürsek, dizinin kesin olarak en güzel bölümüdür. senaryo veya görsel zenginlikten bahsetmiyorum. Dizide barındırmadığı kadar teknolojik alet ve fikre yer ayırması bilim kurgu yönünü güçlendiriyor, bu da artı değer katıyor.

Buna karşın, dizi halinin aldığı yüksek beğeniye rağmen film hali olan bu yapım o kadar yankı yaratmamıştır. Nedenini bilemiyorum, ama kesinlikte tavsiye ediyorum. Önden diziyi izlemeniz önkoşuluyla.
0
11 months ago
gizia profile photo
gizia
Çok güzel bir film yalnız öncesinde mutlaka firefly adlı dizisi izlenmeli yoksa pek anlamlı gelmeyebilir. Bu tarz film ve dizi severler için klasikler arasına girebilir.
1
12 months ago

Who liked Serenity

Who wishlisted Serenity

Shelves that Include Serenity

Interesting content shared about Serenity

^ Back to Top