Serpico (1973) poster

Serpico (1973)

Director
Country
USA
Runtime
130 minutes
Blacklion 1970'ler. New York'un bir suç şehri olmaktan çıkmasına henüz on yıllar var. Polis gücüne yeni katılan hipi görünüşlü genç Frank Serpico'nun, birlikte devriyeye çıktığı arkadaşlarından tek farkı şehrin entel kesiminde yaşaması ve sakal uzatması değil, kesinlikle rüşvet almaması ve dünyayı daha iyi bir yer yapacağını sanmasıdır. Frank'ın tutumu bir süre sonra hem sokaktaki azıllı suçluları hem de onlarla işbirliği yapan çalışma arkadaşlarını rahatsız edecektir. Kirliliğin etrafını sardığını farkettiğinde, kokuşmuşluğun uzandığı yerleri görüp dehşete kapılacak ve kendi hayatının da tehlikede olduğunu anlayacaktır...

Trailer not available.

Sefa profile photo
Sefa
Yozlaşmış , rüşvet alan polislere mücadele eden şerefli bir polisin hikayesi. Al Pacino'nun performansı yine muhteşem. Gerçek olması kötü insanların işini düzgün yapmaması suçun devam etmesine neden oluyor. Böyle insanlar yüzünden şerefli insanları işinden soğutuyorlar ki nitekim Serpico bu yüzden istifa etmiş. Bu film izlenmeli.
0
4 months ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Polislik ve şeref gibi kavramların imaja dayalı olmadığını savunan bir polis. En büyük isteği çabalarıyla ve şerefiyle polis olmak. Mücadelesinden etkileneceğiniz bir polisin biyografisi..
0
1 year ago
birtank profile photo
birtank
Serpico genel olarak kadınlarla arası iyi olan entel bir tiptir.Ancak işini çok önemsiyen ve asla rüşvet almayan bir polistir.Teşkilattı ki her polisin rüşvet alıyor olması kendisini rahatsız eder ve bunu değiştirmek için elinden gelen herşeyi yapacaktır.Al pacinonun godfather 1 den hemen sonra oyunculugunu daha da sağlamlaştırdıgı filmler arasındadır.
2
over 1 year ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Bu filmdeki Al Pacino görülmeli
0
over 2 years ago

Who liked Serpico

Who wishlisted Serpico

Shelves that Include Serpico

Interesting content shared about Serpico

^ Back to Top