Shakespeare in Love (1998) poster

Shakespeare in Love (1998)

Director
Country
USA
Runtime
123 minutes
gkhn. Elizabeth dönemi İngiltere'sinde geçen bu romantik komedi filminde genç Shakespeare'in aşk hayatı anlatılıyor. Aslında Shakespeare'in son günlerde aşk hayatı hiç iyi gitmiyordur. Yeni oyunu 'Romeo and Ethel the Pirate's Daughter' konusunda ise daha bir satır bile düşünebilmiş ve yazabilmiş değildir. Shakespeare'in hayranlarından zengin ve güzel Viola duygusuz bir adam görünümündeki Lord Wessex ile evlenmek üzeredir.Hayali oyuncu olmak olan Viola, Shakespeare ile tanışınca ikisi yasak bir aşkın heyecanına kapılırlar.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Söylemeden edemicem on cm mesafeden dudağına iki tüy koydu diye sevdiği insanı nasıl tanımaz biri ? bari en azından yav sanki birine mi benziyo bu falan deseydi :p filmi genel olarak da sıkıcı buldum pek tarzım değil galiba.
6
8 months ago
burcst profile photo
burcst
Artık tamamen bir dönem duygusu haline gelen aşk,en çok dönem filmlerine yakışıyor. Sakin,şiirsel ve duru anlatımıyla, görselliğiyle insanı dinlendiren bir film. Oyuncular Shakespeare'in eserlerindeki o saf aşkın yargılamayan,ait veya sahip olmayan ama her şeye hükmeden gücünü sonuna kadar yansıtmışlar. Ödülünü haketmiş. Shakespeare gibi bu filmin de 'ruhu gökyüzünde". Avize taşı küpeli Colin Firth ve tıfıl Ben Affleck gördüm ve ikisi de bıyıklıydı ama neyse :)
12
8 months ago
Vervain profile photo
Vervain
İlk vizyona girdiğinde sinemada izlemiştim, yıllar sonra bir kez daha aynı keyifle izleyebildiysem .adamlar iyi iş çıkarmış diyebiliriz...
4
8 months ago
starch profile photo
starch
Dönemini gerçekten hakkıyla yansıtan, senaryo, kostüm ve oyuncuları başarılı bulduğum bir filmmiş. tekrar izleyince hatırladım.
6
8 months ago
ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Gerçekten şiir gibi. İşte bu tat sadece dönem filmlerinde oluyor. Harika bayıldım.
8
8 months ago
SNOWSXYZ profile photo
SNOWSXYZ
2 saatin Nasıl geçtiğini anlamadım . Dönem filmleri bana sıkıcı gelmiştir ama bunun havası çok başkaydı . Romeo ve juliet i tekrar izlemek de güzeldi .
3
8 months ago
damla. profile photo
damla.
şiir gibi filmdi.tek kelime ile muhteşem.
5
over 1 year ago

Who liked Shakespeare in Love

Who wishlisted Shakespeare in Love

Shelves that Include Shakespeare in Love

Interesting content shared about Shakespeare in Love

^ Back to Top