Shichinin no samurai (Seven Samurai) (1954) poster

Shichinin no samurai (1954)
(Seven Samurai)

Director
Country
Japan
Runtime
207 minutes
yabann Usta Samurai Kambei'nin cesareti ve fedakarlığına şahit olan bir grup köylü ondan sürekli olarak haydutların baskınlarına uğrayan köylerini korumasını isterler. Kambei bu isteği herhangi bir çıkarı olmamasına rağmen kabul eder ve ilk olarak kısa süre sonra müridi olan genç samurai Katsushiro'yu, ardından da güç kullanmaya meraklı bir samurai olarak görünen, fakat sonradan bir çiftçinin oğlu olduğu ortaya çıkan Kikuchiyo'yu yanına alır. Takımına dört yeni samurai daha ekleyerek köyü savunmaya girişen Kambei köylüler tarafından sevinçle karşılanır ve herkesin sevgisini kazanır; bir süre sonra onlara kendilerini savunmayı öğretmeye başlar. Bu arada haydutlar köyün sınırlarında dolaşmakta ve yeni saldırıları için uygun bir zaman kollamaktadırlar...

Trailer not available.

Sekyazar profile photo
Sekyazar
Filmin süresi köyün içinde cephelere koşturarak geçiyor.
0
7 months ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Aynı filmin western versiyonu da bulunmaktadır. The Magnificent Seven olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. İzlemenizi öneririm.
0
over 1 year ago
Senemini profile photo
Senemini
Normalde bu tarz filmler ilgimi cekmese de imdb puani yuzunden izledigimi itiraf etmek isterim. Ama izledikten sonra filme bakisim degisti, 1950'lerde boyle bir is cikarmak takdire sayan diye dusunuyorum. Biraz abartili bulsam da hic garipsemedigim oyuncular ve performanslari-ozellikle oradan oraya ari gibi kosturup duran sevimli koyluler-ve yonetmenin filme kattigi yorum gercekten basarili. İzlemenizi tavsiye ederim.
5
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
kurosawa ustanın bu filmi ders niteliğinde. uzun mu uzun eski mi eski klasik mi klasik.
0
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Harika bir film. 60 yıl önce çekilmiş olmasına ve bu kadar uzun bir film olmasına rağmen rahatça ve keyifle izliyor insan.
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
1954 yılında 2 milyon dolar bütçe ile çekilen bu film Dünya klasiklerinin en iyilerinden biridir.. 60 yıl önce cekilmesi ve iinde barındırdığı ders ile günümüze uyarlansa çok beğenileceğine inandığım bir film . Mutlaka izlemelisiniz .
1
2 years ago

Who liked Shichinin no samurai

Who wishlisted Shichinin no samurai

Shelves that Include Shichinin no samurai

Interesting content shared about Shichinin no samurai

^ Back to Top