Sicario (2015) poster

Sicario (2015)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
121 minutes
Ricky.McFloyd Meksika'da Sicario tetikçi demektir...İdealist bir FBI ajanı olan Kate Macer, özel görev kuvveti sorumlusu Matt tarafından Amerika ve Meksika arasındaki kanunun işlemediği sınır bölgesindeki uyuşturucu savaşına destek için görevledirilir. Sorunlu bir geçmişe sahip olan Alejandro'nun hikâyeye dahil olması ile Kate, gizli kapaklı yapılan operasyonla ilgili her şeyi sorgulamaya başlayacaktır.

melihkk1 profile photo
melihkk1
Baygın bakışlı yakışıklı abimiz Benicio Del Toro role tam oturmuş. O acımasızlık resmen ruhunda varmış adamın. Filme de gelirsek fazla birşey vaat etmeyen normal bir dram-aksiyon filmi. Konusu güzel. İzleyin zaman geçirin.
0
4 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Aşırı ağır işleyen bir film ve bu ağırlık çok baydı. Suç ve Dram üzerine kaliteli bir yapım ortaya koymaya çalışmışlar ama maalesef olmamış.
1
4 months ago
SoulArt profile photo
SoulArt
klasik konu ancak herhangi bir kahramanlık yok... enteresan... operasyon sahnesi çok güzel ve gerçekçiydi... afiş daha çok aksiyon vaadetsede konuyla ilintili olarak yeterince aksion var. del toro abimin karizmasına diyecek yok... ben çok beğendim tavsiye ederim...
8
8 months ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Filmden çok belgesel tadında aslında. Aksiyon pek fazla yok. Amerika bu filmde biraz dünyaya göz dağı vermiş ''Dünyanın Jandarması Benim'' diye bağırıyor resmen. Konusu ve konunun işlenişi itibariyle oldukça beğendim, aksiyon filminden çok, gerçekleri ortaya çıkarmak işlerin 'pis' tarafını gözler önüne sermek için çekilmiş adeta.
1
9 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Güzel bir konusu olsa da beklediğimden ağır işliyor.
8
9 months ago
Vervain profile photo
Vervain

Emily Blunt ve Benicio Del Toro' ya yazık olmuş. Zaman kaybı
1
9 months ago
ecel16 profile photo
ecel16
tekrar izlenebilecek bir film
0
9 months ago
ENeMyPeAcE profile photo
ENeMyPeAcE
operasyon, göçmen, meksika üçgeninde klasikleşen amerika tutumuna farklı bi bakış açısı getirmişler.. filmin izlemeye başladığınızda gerek müzikler gerek bahsi konu yerler çok iyi işlenmiş.. filmle ilgili done vermek istemiyorum ama benicio varsa olay bitmiştir..10/7.5
1
10 months ago
cahldom profile photo
cahldom
Gayet güzel ve sürükleyiciydi bence.
0
10 months ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Benicio Del Toro'nun karizmasıyla son yıllarda izlediğim en iyi suç filmlerinden. Gerilimi ve gizemini baştan sona koruyan ve de politik duruşuyla temellerini iyice sağlamlaştıran bir baş yapıt diyemesem de:) arşivlik bir film..
7
10 months ago
gangrel profile photo
gangrel
Öyle dangır dungur bir aksiyon yok ama dram derseniz dibine kadar girmiş. Film ağır ilerliyor ama sindire sindire izliyorsunuz. Tabuları yıkıyor. Masumiyet nedir, intikam nedir, intikam için ne kadar ileri gidilir gibi sorularla sizi baş başa bırakıyor. Benicio Del Toro yine döktürmüş, diğer oyunculuklar da ondan kalır değil. Güzel bir film.
2
10 months ago
BurakAgacdan profile photo
BurakAgacdan
Nuri Bilge tarzı bir aksiyon filmi diye tarif edilebilir..
2
10 months ago
uysalherif profile photo
uysalherif
Dennis Villeneuve Prisoners filmi ile düştüğü hataya tekrar düşmüş. Yine bir şey söylemeyen, fazla diyalog olmasa da geveze bir film. Zaman kaybı. Yönetmenin İncendies ve Enemy filmleri tavsiyemdir.
1
10 months ago
Sekyazar profile photo
Sekyazar
festival filmleri hareketli olunca kalitesi gerçekten muazzam oluyor aksiyon filmlerinin çok üstünde bir film
0
10 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Son zamanlarda izlediğim en iyi suç dram filmiydi. Filmin aksiyon filmi gibi durması sizi yanıltmasın oldukça durağan gerçekçi ve karakter psikolojisi üzerine yoğunlaşıp gizeminin de karakterlerde yattığı bir film. Film bitene kadar olayları belki tam olarak kavrayamayabilirsiniz ancak sonunda filmdeki harika kurgunun farkına varacaksınız. Kurgusunun yanında yönetmenlik ve oyunculuk performanslarıyla da ön plana çıkan bir film olmuş. Benicio del Toro başta olmak üzere Josh Brolin ve Emily Blunt' ın performansları göz kamaştırıcıydı. Ahlak yozlaşmalarına yeni soluk getiren bu sanat eserini en kısa zamanda tecrübe etmenizi tavsiye ederim.
6
10 months ago
bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
Son yıllarda sinemada izlediğim en iyi film. Bazı şeyler vardır; kafanızı kurcalar, üstüne düşünürsünüz sonra neyse der geçersiniz. Sonra bir yönetmen çıkar sizin tam olarak toparlayamadığınız o düşünceleri suratınıza tokat gibi çarpar. İşte bu tam olarak öyle bir film.
Yasal olan nedir? Ya da yasadışı, yasal olanın tersi midir? Ya da Birşeyin yasal olması için önce yasadışı mı olması gerek?
Kahraman'ın idealist karakterini film boyu ağır ağır parçalarken seyircininkini ise param parça eden bir film.
3
1 year ago

Who liked Sicario

Who wishlisted Sicario

Shelves that Include Sicario

Interesting content shared about Sicario

^ Back to Top