Silent Hill (2006) poster

Silent Hill (2006)

Director
Country
Canada
Runtime
125 minutes
Arcadia Bir çocuğun gizemli hastalığı. Çaresiz bir anne. Terk edilmiş bir kasaba. Genç bir anne olan Rose (Radha Mitchell) kızı Sharon'ın gizemli hastalığına çare bulmak istemektedir. Psikiyatrik tedaviyi reddeden Rose kızıyla birlikte, kızının rüyasında sürekli olarak tekrarladığı kasabaya, SILENT HILL'e doğru yola çıkar. Kocası Christopher'ın (Sean Bean) karşı çıkmasına rağmen Rose, kızının gizemli hastalığının tedavisinin bu gizemli kasabada olduğuna inanmaktadır. Anne kız kasabaya yaklaşırlarken karşılarına bir gölge çıkar ve Rose arabanın kontrolünü kaybeder. Kendine geldiğinde Sharon arabada yoktur. Rose kızını çaresiz bir biçimde ararken karşısına bir polis (Laurie Holden) çıkar ve onunla birlikte kızını bulmak için Silent Hill'e gider. Rose Silent Hill'in çıkan büyük bir yangından sonra terkedilmiş olduğunu keşfeder. Kasabanın her yanı sisle kaplıdır ve birden Rose'un etrafını gölgeler sarmaya başlar. Rose bu gizemli kasabada kızını ararken kızının kaybolmasının aslında çok büyük şeytani bir planın parçası olduğunu keşfeder.

PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Oynadığım korku oyunları içinde en fazla kalp spazmı geçirdiğim oyun serisinin filmi olsa da oyundaki o korku ve gerilim filmde daha asgari düzeyde kalmış. Yine de film olarak kendi türü içinde kalitesini görmezlikten gelmek olmaz.
3
9 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Kendisi benim için kült nitelikte bi korku filmidir. Ailecek hemşirelerin hastasıyız.
0
11 months ago
bonibon8 profile photo
bonibon8
korkunç değil ama güzel fakat sonuna anlam veremedim neden öyle oldu ne yani öldüler mi yada yeni bir boyuttalar mı anlayamadım :/
1
almost 2 years ago
neway profile photo
neway
Filmin 80'ler sonu 90'lar yapımı olduğu söylense daha çok beğenirdim sanırım. 2006 yapımı bir film için çok da güzel bulduğumu söyleyemeyeceğim ama izlenir mi? izlenir.
0
over 2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Oyun serisini gece karanlıkta oynayıp az korkmadım :) keşke filmde oyunları kadar korkutsaydı :)
2
over 2 years ago

Who liked Silent Hill

Who wishlisted Silent Hill

Shelves that Include Silent Hill

Interesting content shared about Silent Hill

^ Back to Top