Sinav (2006) poster

Sinav (2006)

Country
Turkey
Runtime
120 minutes
.SimS. ÖSS için hazırlanan binlerce öğrenciden birkaçı olan Gamze, Uluç, Kaan, Mert ve Sinan isimli beş genç ailelerini ve çevrelerini başarısızlığa uğratacakları korkusuyla bir çıkış yolu aramaktadırlar. Notlarını normal yollardan yükseltemeyeceğini anlayan gençler lise başarı puanlarını yükseltmek için sınav sorularını çalmaya karar verirler. Bu sayede bu dertten kurtulan öğrenciler sıra ÖSS'ye geldiğinde aynı başarıyı gösterebilecekler midir? Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini yaptığı Sınav'ın başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Yağmur Atacan, Rüya Önal gibi genç isimlerin yanında Hümeyra, Altan Erkekli, Güven Kıraç gibi usta isimler de yer alıyor.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Güzel bir filmdi. Zamanındaki ÖSS sınavını eleştiriyor. Tabi bunca zaman içinde düzelmek yerine iyice saçma bir hal aldı sınav sistemi. Filmde bikaç abartı ve absürt vardı fakat genel olarak güzeldi Van-Damme'ı görmek de sürpriz oldu isimlere bakmamıştım daha önce. Onun yanında müzikler çok başarılıydı. 7,5/10
0
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
sınav filmi üniversite öss sorununu hem lise hem üniversite sınavı arasında bocalayan gençleri ve sistemi mizahi bir dille çok güzel eleştirmişti ülkemiz açısından ..çok kaliteli bir film diyemesekte boş kötü bir film asla değil .. van damme ve okan bayülgende renk katmıştı .. -sistem size belden aşağı vuruyorsa sizde ona belden aşağı vuracaksınız..

-düşünsenize..8 yıl ilköğretim 3 yılda lise eder 11 yıl.11 yıl boyunca bu çocuklara neden hiç dostoyevski okutmazlar düşündünüz mü?
bir şeylere uyanmasınlar diye!!
1
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
bu filmi izlediğimde lise son sınıftaydım. tam zamanına denk gelmişti; bizi bekleyen üniversite sınavı vardı. o zamanlar derdimizi nasıl güzel anlatmıştı bu film. rahatlamıştım biraz, eğlenmiştim
1
2 years ago
iremd profile photo
iremd
Orta halli,fakat büyük derdi anlatıyor,dikkate alınsaymış keşke bu film
0
2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Tavsiye etmiyorum..
0
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
film ülkemizde ki bir derdi anlatıyor tabi farklı bir açıyla . orta halli bir yapım olmuş .
0
over 2 years ago

Who liked Sinav

Who wishlisted Sinav

Shelves that Include Sinav

Interesting content shared about Sinav

^ Back to Top