Sinister (2012) poster

Sinister (2012)

Director
Country
USA
Runtime
110 minutes
cinemarty Ellison Oswalt isimli bir suç yazarı, romanına malzeme toplamak için işlenen korkunç cinayetleri araştırmak üzere, eşi Tracy ve iki çocuğuyla birlikte ülkenin bir ucundan diğerine seyahat eder. Kiraladıkları dairede daha önce yaşayan tüm hane halkı öldürülmüştür. Ellison evin tavan arasında gizemli bir kutu bulur. Bulduğu bu kutunun içinden bir adet projektör ve onlarca video kaseti çıkar. Kasetleri izlemeye karar verir ve karşılaştığı sonuç tüyler ürperticidir. Karşısına çıkan şey daha önce burada yaşayan ailelerinin işkence ve ölümlerini kayda alındığı snuff filmlerdir. Kanı donan Ellison cinayetlerin ardında yatan gerçekleri ortaya çıkarmaya karar verir.

Ayselturkoglu profile photo
Ayselturkoglu
Aslında konusu klişe olsa da klişeliğini hissettirmeyecek türdendi. İzlerken sonunu tahmin etmeyi de filmin klişeliğine veriyorum fakat sonunu tahmin etsen dahi merakla izlenecek bir filmdi. Çocuk oyuncuların bu tarz filmde böyle başarılı olmasınında büyük etkisi var tabii. Uzun zamandır korkup gerildiğim hatta ara ara ekranda bir şeyler çıkacak korkusuyla gözlerimi kapattığım türden bir film izlememiştim. Her zaman korku filmi adı altında çekilen aşırı anlamsız ve gülünecek tarzda olan filmlere denk geldiğim için korku filmi izlemeyi bırakmıştım. Uzun aradan sonra bu filme rastlayıp izleme kararı aldıktan sonra sonunun hüsran olmaması ve izlediğime pişman olmamak beni mutlu etti.
0
3 months ago
seraytaylan profile photo
seraytaylan
çok iyi
0
11 months ago
duyanolmaz profile photo
duyanolmaz
izlediğim en korkunç filmlerden biri. film boyunca ekrana bakmaktan korktum. klişe başlayan bi filmi en orjinal şekliyle ortaya koymuşlar.
1
over 1 year ago
dogukan.e profile photo
dogukan.e
Çok korku filmi izledim.Bruce Willis'in 6.his'sinden sonra gördüğüm bu türün en iyi filmi.Konusu,atmosferi ayrı güzel;Ethan Hawke gibi muhteşem bir oyuncunun oynaması ayrı bir güzel...
0
over 1 year ago
fiskete profile photo
fiskete
en korkunç tarafıda çocukalrın işlemiş olmaları.. videoların sonunu gösterince hele ki ailenin hepsi ağaçta asılı yaa hala aklımda bi garip oldum..
1
almost 2 years ago
CagoTR profile photo
CagoTR
klişe korku filmlerinden uzak orijinal senaryolu oyunculukları iyi olan bir filmdi.
7
2 years ago
UnknownUser00 profile photo
UnknownUser00
İzlediğim en iyi korku filmlerinin arasında yerini alan bir film olmuştur. Filmde izlediğimiz cinayet videoları aşırı sadistçe olmasa da çalan müziklerin etkisiyle bayağı bir kanımı dondurmuştu. Finali de iyi bağlandı, etkileyici bir son. Sıkılmadan, korkuyla izlenir:)
2
over 2 years ago
bahmetp profile photo
bahmetp
paranormal activity ve insidiousun yapımcısının filmi olunca korku tarzıda haliyle metafiziki varklıklar ve paranormal aktiviteler oluyor. filmin bir kaç yerinde reflekse bağlı korkabilirsiniz ama çok yeni bir hikaye değil sıkılma ihtimalinizde bi hayli yüksek. korku filmlerinde izlemeye değer bulduğum tek tarzın bu olduğundan dolayı daha derinliği olan bir hikaye izlemek isterdim. SPOİLER----- ayrıca boogey manimizde slipknottan mick thompsona çok benziyor http://tr.wikipedia.org/wiki/Mick_Thomson ---SPOİLER
0
over 2 years ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
insanı korkudan zıplatıyor. bazı sahneleri o meşhur korkunçlu kadını hatırlattı :D klasik "hortlaklı- şeytanlı bir eve taşınan aile" hikayesi olsa da izlemeye değer.
1
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Bir gerçek suç yazarının yeni taşındığı evde, içerisinde evde çekilmiş korkunç görüntülerin olduğu bir kutu film makarası bulması sonucunda kendisini ve ailesini korkunç bir kabusun ortasında bulmasını konu alıyor.
1
over 2 years ago

Who liked Sinister

Who wishlisted Sinister

Shelves that Include Sinister

Interesting content shared about Sinister

^ Back to Top