Skyfall (2012) poster

Skyfall (2012)

Director
Country
UK
Runtime
143 minutes
Arcadia MI6 ciddi bir saldırıya uğrar ve kurumun değerleri temelden sarsılır. M’e karşı sadakat testinden geçen ajan James Bond kişisel bedelleri ağır olsa da, tehdidi bulup her ne pahasına olursa olsun yok etmelidir. Zira MI6’yı ciddi riske sürükleyen isim Silva adında gözü kara, gizemli bir adamdır... Sinema tarihinin en uzun soluklu aksiyon film serisi olan gizli ajan 007 James Bond'un nefes kesen macerası bu sefer Türkiye, Çin ve İngiltere ekseninde geçiyor. Serinin 23. filmi olan Skyfall'da 2000'li yılların son Bond'u olarak Daniel Craig'i izlerken ünlü aktöre M rolünde seyircinin alıştığı üzere Judi Dench, Silva rolünde Javier Bardem, hukümet görevlisi Mallory olarak Ralph Fiennes, seksi Bond kadınları olarak ajan Eve rolünde Naomie Harris ve Severine rolünde Bérénice Marlohe eşlik ediyor. Yönetmen koltuğunda Sam Mendes'in oturduğu filmin Türkiye dışındaki diğer çekim mekanları arasındaysa Şangay, Londra ve İskoçya’nın kuzey bölgeleri yer alıyor.

melihkk1 profile photo
melihkk1
Bond karakterinin ilk defa bu kadar duygusal ve aciz gösterildiği tek yapımıdır. O yüzden Bond serisi içinde yeri çok farklıdır. Özelikle M in ölmesi gene bu filmi özel kılıyor. Adale ise yaptığı Skyfall parçası ise müthiş bi katkı yapmış filme. Özellikle açılış jeneriği kendini çok iyi izlettiriyor.
0
9 months ago
orhanbayram profile photo
orhanbayram
Filmde Türkiyemiz yine çok kötü gösterildi.
0
10 months ago
seksen profile photo
seksen
Şarkının filmi var. Filmin müzikleri, konusunu böylece özetleyebiliriz. Türkiye'de çekilen sahneler sadece tarihi ve doğal güzellikleri 'kullanmak'tan ibaret olsa da genel anlamıyla kamera çekimlerinin profesyonelliği ve hızlı sahnelerin bütünlüğü çok iyi aktarılmış. Bond serisini bilmeyen kalmamıştır şu zamanda, o yüzden artık eski filmlerin o kendine has aksiyonlarını bulamasak da gerilimle sarmalanmış günümüz Bond filmleri arasından en iyisi. (şimdilik)
0
11 months ago
jojor profile photo
jojor
istanbul sahnelerinde kardeşime burası istanbul dediğimde ırak falandır yaa dedi burdan eksiyi aldı zaten ayrıca filmde yüksek binalar ve parcalanan arabalardan başka bişey yok belkide bond filmlerinin olayı bu bilmiyorum filmin sonunu beklemeden kapattığım filmlerden oldu.
1
almost 2 years ago
ABGOKSER profile photo
ABGOKSER
Introsu mükemmel.. Buz adam Daniel Craig
0
almost 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
diğer bond'lardan ne farkı olduğunu anlamadım. tamam herşey mükemmel,karakterler kusursuz filan ama yine de sanat değil...
1
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Film İstanbul sahneleriyle başlıyor.Heyecanlı ve akıcı bir film.
0
over 2 years ago

Who liked Skyfall

Who wishlisted Skyfall

Shelves that Include Skyfall

Interesting content shared about Skyfall

^ Back to Top