Snowpiercer (2013) poster

Snowpiercer (2013)

Director
Country
South Korea
Runtime
126 minutes
Pedro In a future where a failed global-warming experiment kills off most life on the planet, a class system evolves aboard the Snowpiercer, a train that travels around the globe via a perpetual-motion engine.

Emrex profile photo
Emrex
Sürekli filmi durdurup kaç dakika kaldığına baktım. Olmamış ya. Sonunda eee bu mu yani diyebildim sadece
2
3 months ago
mtufan profile photo
mtufan
Filmi çok beğendim. Kesinlikle izlenmeli.
Yalnız tren in içini dünyanın içi gibi düşünün yeter bir sürü dersi bünyesinde barındıran ve iyinin kötüye kötünün iyiye ve hepsinin yaşanmasının zorunlu olduğunu ince çizgileriyle anlatmış. Sonunu görünce kimin haklı olduğuna karar veremedim. Sadece yapılması gerektiğini anladım.
0
4 months ago
tugbadursun profile photo
tugbadursun
fazla miktarda mantık hatası bulunduran film.
0
8 months ago
Vervain profile photo
Vervain
Enteresan, ama dünya bu işte dedirtiyor. Chris Evans muhteşem...
0
9 months ago
yahsiii07 profile photo
yahsiii07
Günümüz toplumsal düzenin uyarlaması olan bir film. Toplumsal tabakalar tren vagonlarına benzetilerek aktarılmış. Film baştan sona trende geçiyor ama bu durum sıkmıyor. Sürekli bir aksiyon mevcut fakat kurgusal açıdan çok fazla eksiklikler var. Filmin sonu pek tatmin etmiyor ama konusu itibariyle sonuçtan ziyade sosyal mesaj vermeye çalışılmış. Film sonunu da güzel bağlasalarmış dadından yenmezmiş.
Beklenti çok fazlaydı tam olarak karşıladığını söyleyemem.
2
9 months ago
mence profile photo
mence
Bir insan dünyayı bir trenle bu kadar mı güzel tarif eder ayakta alkışlıyorum
5
10 months ago
muratdnmz profile photo
muratdnmz
senaryo güzel ama işleyiş yetersiz kalmış daha güzel olabilirdi yürüyp gidebilirdi o kadar uğraş sonuç vs bişeyler olabilirdi iyi seyirler izleseniz çokta boşa gitmez vaktiniz :)
0
10 months ago
DedektifGadget profile photo
DedektifGadget
Sınıf çatışmalarını çok iyi anlatan, sistem eleştirisi yapan en sağlam filmlerden biridir...
Verdiği mesajlar beni ilgilendirmezciler için yorumum ise; Konu farklı, oyunculuklar güzel. Filmi izlerken merakım hep canlı kaldı, Sürükleyici!!.1!
4
10 months ago
orbay profile photo
orbay
farklı bir gelecek felaket olması sebebi ile mutlaka seyredilmeli
0
11 months ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
Ütopya olarak filmin güzel tarafı sınıf farklılıkları, vagonların her birinde ayrı bir ihtiyaca hitap eden bir dünya kurulması ve bu sayede bir sonraki vagonda ne çıkacağına dair merak unsurunun bizi sarması. Ama mantık ve kurgu bence yorumlarda söylendiği kadar efsane, en güzel film vs vs değil. Neye göre bu kadar abartıldığını anlamıyorum. Aksiyon filmi olarak başarılı. Ayrıca filmin bir dezavantajı da kötü karakterlerin robot gibi, ruhsuz, zombivari ve salak-irreti edici olmaları. Kötü karakterler normal insan olsa olmuyor mu? Bu zorlama neden anlamış değilim. Kurguda birçok mantık hatası da var. Yinede izlenmeye değer ve güzel vakit geçirtiyor. Felsefe öğretmeni olarak ütopya-distopya dalında ortada çok kaliteli yapımlar varken buna felsefe, efsane, en iyi film felan demeyi popüler kitaplardaki new york times övgülerine benzetiyorum. İyi bir aksiyon filmi. Ötesi değil. Wilford'un insanların yönetimi ile ilgili sözleri filmde ütopya mantığına uygun tek diyaloglar zaten. Onlar da gayet yüzeysel geçilen diyaloglar.
5
11 months ago
Blacklion profile photo
Blacklion
"Le Transperceneige" isimli çizgi romanın uyarlaması olan "Snowpiercer", özünde dünya üzerindeki ekosistemi anlatan bir yapım. Küresel ısınmanın zararlarını önlemek için atmosfere 2014 yılında CW7 adı verilen bir gaz salımı yapılır. Beklenen etkinin aksine dünya yaşanılası bir yer olmaktan çıkar ve buzullarla kaplı, yaşamdan uzak bir yer haline gelir. Bu ölümcül etkiden kurtulmayı başaranlar ise Wilford'un yapmış olduğu yaşam treninde yerini alan şanslı azınlık ile trenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere arka vagona hapsedilmiş olan halktır. Arka vagon halkı için her geçen gün yaşam koşulları zorlaşır ve bu düzene dur demeye karar verirler. Böylece 17 yıllık esaret hayatına isyan eden, Curtis önderliğindeki arka vagon halkı için var olma savaşı başlar.
3
1 year ago
Sefa profile photo
Sefa
Harika kurgu harika senaryo harika oyunculuklar ve muhteşem bir film. Farklılık arayanlar mutlaka izlemeli. Aksiyon bilim kurgu filmde ne ararsanız var izleyin... Sadece sonu daha iyi olabilirdi.
0
1 year ago
sedd1 profile photo
sedd1
İnanılmaz bir film Chris Evans'ın başka rollerde de güzel işler yapabildiğini görmek çok etkileyici...
3
1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
Le Transperceneige isimli çizgi romandan uyarlanan Snowpiercer şimdiye kadar izlediğim Post-apokaliptik ya da distopik filmler arasındaki en iyilerden biriydi.Filmin en sevdiğim yönü ise gerçek dünyadaki sınıfların bir trende vagonlar aracılığı ile oluşturulması. Gerçek dünyadaki gibi filmde de zengin-fakir çatışması tam anlamıyla izleyiciye aktarılmış.Bence sonuna kadar izlenmesi gereken bir yapım.Aslında bu film bize en güvendiğimiz kişinin bile güvenilmez olduğunu gösteriyor.izleyin:)
1
1 year ago
92mali profile photo
92mali
Son derece absürt ve ütopik bir film.Mantık hataları ve tutarsızlıklarla dolu.Tek cümle ile "Anlamsız kabuslarınız gibi.".Hayatımda hiç bir filmi yarıda bırakmadım,bunu az kalsın bırakıyodum çok zor dayandım.
0
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Efsane bi kadrosu var. Bu oyuncular koreli yönetmenin elinden böyle fantastik bi kurguyla çok iyi iş çıkarmışlar.
1
over 1 year ago
eness profile photo
eness
film farlılıkta sınırları zorlamış ve kaliteli bir yapım olmuş ancak sonunu açık bırakmışlar devamı gelcekmi gelmicekse dağınbaşında kalan çocuklar çok mantıksız
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
OLDUKÇA ÖZGÜN BİR YAPIT. Kapitalizme iklim değişikliği penceresinden bakış ) Konu iyi işlenmiş, senaryo zaten mükemmel. Başı da, ortası da, finali de ayrı ayrı güzel. Fanlarını üzsem de; ''Açlık Oyunları''ndan çok daha özgün!
1
over 1 year ago
birtank profile photo
birtank
Efektler ve senaryo şahane bence, sonu için çok beklentiye girmeyin
0
over 1 year ago
desequilibrado profile photo
desequilibrado
Güzel farklı bir kurgusu var iyi de bir film ama filme göre sonu hiç tatmin edici bitmedi açıkcası
2
almost 2 years ago
mucahit profile photo
mucahit
bir matrix kadar derin ama çok daha iyisi..
0
almost 2 years ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
sci-fi sever olarak, klişelerden sıkılmışken çok iyi geldi bu film. "dünyayı yaşanmaz hale getirdikten sonra..." konulu filmlerin şimdilik en iyisi bu.
2
2 years ago
aLiBngl profile photo
aLiBngl
son zamanlar en yarataıcı senaryosu ve fselsefeysiyle müthiş bir filim diyip geçmek istiyorum,askiyon sahnelerine girersen filmin içinden çıkamayız
0
2 years ago
incidamla profile photo
incidamla
Kurgusu efsane! Senaryo o kadar sağlam ki etkisinden kurtulamıyorsunuz. Film gibi film kısacası...
1
over 2 years ago
kor.baykus profile photo
kor.baykus
Izledigim en güzel filmlerden biri
0
over 2 years ago
Pedro profile photo
Pedro
one of the best movies of this century ( so far )
0
over 2 years ago

Who liked Snowpiercer

Who wishlisted Snowpiercer

Shelves that Include Snowpiercer

Interesting content shared about Snowpiercer

^ Back to Top