Solino (2002) poster

Solino (2002)

Tags
Comedy, Drama
Director
Country
Germany
Runtime
124 minutes
gamzedelen Fatih Akın, bu Türk kökenli Alman, dünya sinemasına popüler katkılar sunmuştur. Etnik çelişkiler, uyum sorunları karşısından hep "ideal uyum" simgesi sayılagelen ünlü yönetmenin Solino'su bu defa İtalyan bir aileyi mercek altına alıyor. Bu üçüncü uzun metrajlı filminde Akın, Gigi ve Giancarlo’nun babaları Romano ve anneleri Rosa'nın, Apulia'daki evlerini terk edip Almanya'ya taşınmaya karar verdikleri üzerine gelişen öykülerine odaklanıyor. Duisburg'un gelişmekte olan tekdüze endüstriyel kesiminde mahallenin ilk pizza dükkanını açarlar. Romano, restorant sahibi rolüne kolayca alışır fakat Rosa ülkesini özlemektedir ve özlemi yıllar geçmesine rağmen dinmek bilmez. Oğulları Gigi ve Giancarlo ise içine girdikleri yeni sosyal ortamda buldukları özgürlüğün tadını çıkarırlar. İkisi de, aynı kadına aşık olunca araları açılır ve Gigi annesiyle Solino'ya dönmeye karar verir.

bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
fatih akın hayattan mutlu olmabilmenin tek şartının insanın kendi iç huzuru olduğunu, şans-sansızlık gibi kavramların mutlulukla alkası olmadığını, iki farklı kardeşin hayat hikayeleri üzerinden o kadar net vermiş ki kişisel görüşüm -filmin temposu öyle olmasa da- filmin umut dolu olması:)
0
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
iyisiyle kötüsüyle, doğru ve yanlışlarıyla insanları anlatan tam bir "hüzün" filmi... aksaklıkları çok olsa da sevdim...
1
2 years ago
KuledekiAdam profile photo
KuledekiAdam
Fatih Akın!ın Masterpiece'i tartışmasız. Bu filmin benzeri çoktandır kafamdaydı neredeyse senaryo olarak. Ben olsam tıpkı böyle çekerim sanki.
0
over 2 years ago

Who liked Solino

Who wishlisted Solino

Shelves that Include Solino

Interesting content shared about Solino

^ Back to Top