Sonbahar (Autumn) (2008) poster

Sonbahar (2008)
(Autumn)

Tags
Director
Country
Turkey
Runtime
99 minutes
PalavraUstuAzSinema Devrimci bir genç olan Yusuf, 12 yıl kaldığı cezaevinden birkaç ay ömrü kaldığı için salınır. Çamlıhemşin-Fırtına Vadisi'ndeki köyüne, yaşlı annesinin yanına döner. Köyün bozulan ekonomisi yüzünden sadece yaşlıların kaldığı köyde, zamanını arkadaşı Mikhail ile yaşayamadıkları gençliklerini düşünerek ve akoru bozulan tulumunu onararak geçirir. Çoğu zaman hapishanedeki yaşamının alışkanlığıyla kendini eve kapatır ve iç hesaplaşmasını yaşar...

blackwidow profile photo
blackwidow
Aşırı solcudur aşk / Bu yüzden insanların sol yanını hedef alır.../ Ve aşk bu kadar solcuyken içinden sağ çıkmak imkansızdır... Filmi dizelere dökseler tam da böyle olurdu sanırım.Tıpkı bu dizeler kadar dokunaklı bir film..
4
1 month ago
uysalherif profile photo
uysalherif
Son sahnesini defalarca izlediğim film. Tek kelimeyle bir başyapıt.
0
1 year ago
HeatherBell profile photo
HeatherBell
Sıfır ajitasyonla boğaz düğümleten nadir filmlerden, her bir karakterin kendine has doğallığı var. Buram buram Karadeniz kokan, üstüne müzikleriyle de ağır darbe vuran bir film. Ayrıca Yusuf (Onur Saylak) karakteri de tıpkı Elka'nın (Megi Koboladze) cuk diye oturan "Rus romanlarından çıkmış gibisin" tespitiyle "hakikaten ya" dedirterek aklımın güzel bir köşesine kazanmıştır. Daha önce rast gelseymişim keşke...
0
1 year ago
ENeMyPeAcE profile photo
ENeMyPeAcE
Onur Saylak tan müthiş bir oyunculuk..
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
siyasi sebeplerden apse girmiş bir solcu genç... ölümcül hastalığı sebebiyle affa uğruyor; son günlerini memleketinde (karadenizin bir köyü) geçiriyor.
0
almost 2 years ago
yabann profile photo
yabann
İzlediğim en iyi türk filmlerinden biri. Gerek müzikleri gerek doğası ve oyunculukları ile mutlaka izlenmeli . Türk sinemasının kıyıda köşede kalan güzelliklerinden biri . Keşke daha fazla insana ulaşsaydı izlenseydi diyorum .
1
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
film o iskelede bitseydi kusursuz olacakti benim icin...
0
2 years ago

Who liked Sonbahar

Who wishlisted Sonbahar

Shelves that Include Sonbahar

Interesting content shared about Sonbahar

^ Back to Top