Star Trek (2009) poster

Star Trek (2009)

Director
Country
USA
Runtime
127 minutes
KerseL Bugüne kadar yapılmış en gelişmiş uzay gemisi Atılgan’ın mürettebatının gençlik yıllarındaki ilk tanışma günlerinin inanılmaz öyküsünü anlatan “Star Trek” ile tüm zamanların en büyük macerasına hazır olun. Henüz çaylaklık günlerini yaşayan mürettebatımız, aksiyon, komedi ve kozmik tehlikelerle dolu bir yolculukta; insanoğlundan intikam alma misyonunu yüklenmiş şeytani güçleri durdurmanın çaresini bulmaya çalışacaklar. Galaksinin kaderi birbirinden çok uzaklarda doğmuş iki sıkı rakibin elindedir. Bir tarafta Iowa’daki çiftlikte doğup büyümüş, serseri ruhlu, heyecan ve macera arayan genç James Tiberius Kirk (Chris Pine) vardır. Diğer tarafta ise Vulcan gezegeninde büyümüş olan ve yarı-insan özgeçmişi nedeniyle kendi toplumunca dışlandığını hisseden, Starfleet Akademi’ye Vulcan ırkından kabul edilen ilk öğrenci olan Spock (Zachary Quinto) yer alır. Kirk ile Spock’un kişilikleri çok farklıdır. Kim olduklarını, bu dünyaya ne verebileceklerini bulmaya çalışırken Starfleet Akademi’deki eğitimlerde birbiriyle rekabet halinde iki öğrenci olup çıkarlar. İkisinin de tarzı çok farklıdır. Birisi tutkularıyla hareket ederken diğeri mantığın sesini dinler. Sürekli muhalefet halinde meydan okurcasına davranırken birbirlerinden hoşlanmazlar. Gelmiş geçmiş en gelişmiş uzay gemisi Atılgan için seçilen çok özel mürettebat arasında ikisi de yer alacaktır. Mürettebatın başında deneyimli Kaptan Christopher Pike (Bruce Greenwood) vardır. Diğerleri ise, uzay gemisinin tıp subayı Leonard “Bones” McCoy (Karl Urban); ileride geminin başmühendisi olacak Montgomery “Scotty” Scott (Simon Pegg); iletişim subayı Uhura (Zoe Saldana); deneyimli dümenci Sulu (John Cho) ve 17 yaşındaki dahi çocuk Chekov’dur (Anton Yelchin). Atılgan’daki ilk yolculuğa çıkarken onları sonsuza kadar bağlayacak sadakat, dostluk ve cesaret gibi kavramlar sınavdan geçecektir. Tüm bunların ortasında Kirk ile Spock, kaçınılmaz kaderleriyle yüz yüze kalırlar. Daha önce hiç gidilmemiş, hayal bile edilemeyen tehlikelerle dolu yolculukta mürettebatı yönetebilmek, ikisi arasında oluşacak sıradışı ama güçlü dostluğa bağlıdır.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İlk izlediğimde çok sıkılsam da tüm serinin üstüne daha güzel geldi. Puanı kadar bayılmadım ama hoş bir film olmuş, ekibin genç hallerini görmek oldukça keyifli
2
8 months ago
burcst profile photo
burcst
Yeni ve genç oyuncuları çok sevdim.Özellikle Spock, duruşu ve asaletiyle beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı.Uhura ve Chekov da önceki filmlere nazaran daha baskın ve hoş karakterlerdi.Kirk'e de bi aşk lazım artık :)Genel olarak karakterlerin hepsi parlıyordu diyebilirim. Ben bu filmi çok beğendim ve başarılı buldum.İlerleyen bölümlerde Simon Pegg'i daha fazla görmek istiyorum.
10
8 months ago
Brook profile photo
Brook
Orijinal filmde merak ettiğim bir çok şey en azından burada açıklanmış oldu :) Karakterlerin benzerlikleri de iyiydi. Teknoloji harikaydı. Oyunculuklar ve görsel açıdan da tatminkar bir filmdi. Muhteşem olduğunu söyleyemem ama beğendim. Yine de daha fazla aksiyon beklerdim sanki :D Diyaloglar biraz sıkıntılıydı ama izlemek keyifliydi.
5
8 months ago
KerseL profile photo
KerseL
Orjinal seriye saygıda kusur etmeyen ve oradaki kahramanların çömezlik günlerini anlatan, efsaneleşen isimlerin ilk tanışmalarına ve ilk maceralarına tanık oluyoruz.

J.J. Abrams , efsaneye yakışan izlenmesi gereken bi film ortaya çıkarmış. Eski kadroya aşina olan gözler için bile gençleştirilmiş ekibin oyuncu seçimleri ,( Chris Pine /Kirk, Zachary Quinto /Spock, Simon Pegg /Scotty, Zoe Saldana /Uhura ) yerinde olmuş.
3
9 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Beğenenlere saygım var ama filmi sıkıcı buldum. Bunun nedeni görsel efektleri çok iyi olmasına rağmen konuşmalar uzun ve anlaşılmazdı. Belki eski Star Trek izleyicilerine güzel anılar verebilir ama ben manasız buldum. Yinede görsellik açısından tek seferlik izlemeye değerdi.
0
2 years ago

Who liked Star Trek

Who wishlisted Star Trek

Shelves that Include Star Trek

Interesting content shared about Star Trek

^ Back to Top