Star Trek: First Contact (1996) poster

Star Trek: First Contact (1996)

Director
Country
USA
Runtime
111 minutes
KerseL Bilim kurgu tarzının klasiklerinden sayılan serinin bu yeni sinema uyarlamasında, Kaptan Jean-Luc Picard komutasındaki yeni nesil Atılgan, yarı insan yarı robot bir ırk olan Borglarla savaşmaktadır. Borg gemilerinin br çoğunu alt etmeyi başaran Atılgan zafere ulaşmak üzeredir. Tam bu sırada bazı Borg mensupları Picard'ın elinden kaçmayı başarır ve dünyanın uzaylı Vulkanlılarla ilk bağlantıya geçtiği tarih olan 2063'e geri dönerler. Borg'luların 21. yüzyıla dönmesinin amacı barış sürecini bozmak ve Üçüncü Dünya Savaşı'nı çıkarmaktır. Picard geçmişe dönerek dünyanın geleceğini kurtarmak zorundadır.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Yeni ekibe biraz daha alıştığım bir fillm oldu. Teknolojinin nimetleri iyie belirginleşti artık. Ayrıca 8. filmde 4. kez Moby Dick'e gönderme ve oradan alıntılar olması ayrıca seriyi sevmemdeki etken oldu, en beğendiğim romanlardan biridir.
3
9 months ago
Brook profile photo
Brook
Yeni ekibe pek alışamasam da fena değillerdi bu bölümde. İşlenen konu ilgi çekiciydi. Bakalım daha sonraki bölümlerde neler çıkacak karşımıza. Bu istilalar da olmasa Trek çekilmez :D
0
9 months ago
burcst profile photo
burcst
Yeni elemanları sevmemi sağlayan film oldu.Çok sürükleyici ve başarılı.First contact için 2063 yılı öngörülmüş ama bence dünya için bu bile fazla iyimser bir tarih.İlk temastan sonraki durumla ilgili öngörüler ve anektotlar süperdi.Yüksek imdb puanını kesinlikle haketmiş.Ayrıca adamım Worf,harikasın :)
6
9 months ago
KerseL profile photo
KerseL
The Original Series kadrosundan kimsenin olmadığı yeni Star Trek ekibinin ilk beyazperde macerası, Star Trek havasından yine uzaklaşılmadığı , seneler ilerledikçe de görsel efektlerin daha iyi olması seyir zevkini artıyor.

4. filmden sonra bir kez daha zamanda yolculuk temasını işleyen seride Atılgan ekibi bu sefer 2063 yılına geliyor.Film,Dış dünyayla ilk temas kurulmasını engellemeye çalışan Borg'ları ve temas kuran Zefram Cochran'a yardım etmeye çalışan Picard'ın ekibinin macerasını anlatıyor.Kuşkusuz serinin en iyi filmlerinden biri.
5
9 months ago

Who liked Star Trek: First Contact

Who wishlisted Star Trek: First Contact

Shelves that Include Star Trek: First Contact

Interesting content shared about Star Trek: First Contact

^ Back to Top