Star Trek: The Wrath of Khan (Star Trek II: The Wrath of Khan) (1982) poster

Star Trek: The Wrath of Khan (1982)
(Star Trek II: The Wrath of Khan)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
113 minutes
KerseL Genetik olarak bir superman gibi geliştirilmiş olan Khan megalomanyak ve tehlikeli bir suçlu olduğundan yıllar önce ıssız Ceti Alpha 5 gezegenine sürülmüştür. Oğlunun ölümü ve kendi bahtsız kaderinden ötürü Kaptan Kirk'ü suçlamakta ve intikam hisleriyle yanıp tutuşmaktadır. Komutan Chekov yanlışlıkla Khan'ın olduğu yere ışınlanınca, bu tehlikeli düşman sonunda aradığı fırsatı bulur. Kurbanlarının beynini kontrol etmeye yarayan parazimsi bir yaratığı kullanan Khan Yıldızgemisi Reliant'ı ele geçirmeyi başarır. Gemiyi ve bir araştırma projesinden yağmaladığı ekipmanı kullanarak Kirk'ü yoketmeyi planlamaktadır. 'Genesis Effect' isimli projenin asıl amacı sıfırdan bir gezegende canlı yaşamını başlatmaktır. Ancak ekipmanın yeni dünyalar yaratmaya vakıf olan kudreti, aynı zamanda varolanları yoketmeye de imkan tanımaktadır. Kirk ve ekibi bir kez daha tüm güçleri ve cesaretleriyle arkadaşlarını kurtarmak ve Khan'ı sonsuza dek susturmak zorundadırlar.

Trailer not available.

Brook profile photo
Brook
Seri ilerledikçe hareket ve ekipteki kişi sayısı artıyor şimdilik sanki. Güzel bir bölümdü bu da. İzleyin bence.

0
10 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İlk filmin biraz daha üstüne çıkılmış, tansiyon yükselmiş hareket gelmiş :) İlk filmin felsefi yanı da yerini edebiyata bırakmış. Arada Dickens'tan alıntılar falan vardı raflarda da moby Dick falan :) Teknolojinin el verdiği kadar da güzel bir savaş izledik :) Devamından da ümitliyim 7/10
4
10 months ago
burcst profile photo
burcst
İlk bakışta karakterler soğuk ve diyaloglar mesafeli gibi görünse de izledikçe,konunun içine girdikçe ve karakterleri daha yakından tanıdıkça sevmeye başlıyorsunuz.Özellikle Spock, doktor ve Kirk arasındaki ciddi ama esprili diyaloglar ve çekişmeler çok sevimli.Mr. Saavi'nin Kirk tanımı da çok hoşuma gitti>> Kafamda 2 soru var: Bayan saavi'ye neden Bay Saavi deniyor ve gemiler neden he değil, it değil but she?Bu filmde neden böyle bir şahıs zamiri karmaşası var :) Güzel diyaloglar,güzel karakterler var,sevdim.
5
10 months ago

Who liked Star Trek: The Wrath of Khan

Who wishlisted Star Trek: The Wrath of Khan

Shelves that Include Star Trek: The Wrath of Khan

Interesting content shared about Star Trek: The Wrath of Khan

^ Back to Top