Star Wars (Star Wars: Episode IV - A New Hope) (1977) poster

Star Wars (1977)
(Star Wars: Episode IV - A New Hope)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
121 minutes
KerseL Luke Skywalker (Mark Hammil) amcası ve teyzesiyle tarım işinde uğraşmaktadır. Ne kadar Akademi'ye katılıp "jedi" olmak istese de amcası buna karşı çıkmaktadır. Bu arada şeytani bir imparator galaksiyi ele geçiriyor ve "Ölüm Yıldızı" denilen, gezegenleri yok edebilecek güce sahip olan bir gemi yapıyor. Direnişçilerin başı olan Prenses Leia (Carrie Fisher) bu geminin planlarını ele geçiriyor ve R2-D2 (Kenny Baker)'nun içine koyuyor. Bu planların Obi-Wan Kenobi (Alec Guinness)'ye ulaşması gerekiyor. R2-D2 önce Luke Skywalker'la karşılaşıyor ve birlikte Obi-Wan Kenobi'yi buluyorlar. "Ölüm Yıldızı"nı yok etmek için Han Solo (Harrison Ford) ve Prenses Leia'yla birlikte imparatora savaş açıyorlar.

Trailer not available.

Sezgii profile photo
Sezgii
1977 yılında yapılmış belki de en iyi görselliğe sahip yapım. Ben ilk başta 1.filmden izleme hatasına düştüm ve filmin yarısında hiçbir şey anlamadığımı fark edip yorumlara göz gezdirdim. Filmi sırasına göre izlemek gerekiyormuş. O kadar önyargılıydım ki filme karşı ona bile bakmamışım. : ) Robotlar çok şirin, başroldeki çocuk da baya tatlı. Başlangıç filmi için gayet hoş bir film. Kurgusuna zaten söylenecek bir şey yok, bilim kurgunun nirvana olduğu dönemler. ^^
1
30 days ago
Brook profile photo
Brook
Her ne kadar Leia'ya katlanmak zorunda kalsam da bu filmde de Star Wars işte! :) Muhteşem!
3
9 months ago
HenryKenway profile photo
HenryKenway
Büyük efsanenin uvertürü niteliğindeki ilk filmi. Vietnam sonrasında Flash Gordon ve maymunlar cehenneminden etkilenen G.Lucas'ın 9 serilik efsanesinin ilk ayağı.
0
10 months ago
buketaktas profile photo
buketaktas
yarım saatini 3 4 kere izleyip sürekli yarım bıraktığım film. Alışma zorluğu çektiğim doğru ama filmin tarihine bakıldığına da harikalar yarattıkları kesin. vizyona yeni filmin girmesinin verdiği gazla :D bu seriyi bitirmeye kararlıyım :)
3
10 months ago
.SimS. profile photo
.SimS.
film başladığında yaklaşık 15-20 dk kadar allahım bu film bitmez falan diyordum ama sonra bi baktım film bitti :) ilk başlarda özellikle 2015 yılına kadar izlediğimiz muhteşem efektli filmlerden sonra filme alışmam sindirmem zaman aldı , 1977 yılında böyle bir filmin yapılması gerçekten etkileyici we harika kendi zamanında ele aldığımızda gerçekten iyi bir film , diğer filmlerin daha güzel olacağını umut ediyorum tabi :) ha yalnız bu filmi tekrar izlemem onu da söyleyeyim ;)
7
10 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Serinin ilk filmi. Diğer filmlerin birazcık daha altında olduğunu düşünsem de harika bir film. Fikirler kostümler tipler hayal gücü bi kere etkiliyor insanı. O günün teknolojisiyle de bundan iyisini çıkaramazlardı sanırım
6
11 months ago
burcst profile photo
burcst
Yapım yılına göre başarılıydı. İlk film olduğu için çok gömmiycem:) Seriler ilerledikçe daha da güzelleşeceğini düşünüyorum.Robotların tatlılığına ve mizah duygusuna bayıldım,yaratıklar da gayet tatlı ve başarılıydı. Bambaşka bir dünyanın içine girmiş gibiydim.Ama Chewbacca'nın çıkardığı seslerden içim kıyıldı,hep sussa ne güzel olurdu,ve prenses Leia'dan hoşlanmadım. Geri kalan her şey güzeldi :)ve ''force''la ilgili bilge cümleleri de çok sevdim.
8
11 months ago
mels profile photo
mels
1977 yılında yapılmış bir bilimkurgu filmi, 2015 yılında bile kendini izlettirmeyi başarıyorsa o artık sadece bir film değil başyapıttır. Bu film bunu kesinlikle başarmış. Mutlaka izleyin, izlettirin.
9
11 months ago
hezarfen profile photo
hezarfen
filmin başlarında dedim ki ben nasıl bir saçmalığın içine düştüm:) ama filmin sonunda sadece şunu söylerim 1977 yılında böyle bir film yapmak böyle şeyler hayal etmek inanılır gibi değil..emeği geçen herkesin önünde saygıyla eğiliyorum
9
11 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Harika bir bilimkurgu başyapıtı muhakkak en iyilerinden.
2
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Her sinemaseverin mutlaka en az bir kere izlemesi gereken efsane bilim kurgu serisinin ilk filmi. Fazla söze gerek yok sanırım. Harika bir dünya yaratılmış.
1
2 years ago
uhuttrkmn profile photo
uhuttrkmn
Açık ara en iyi
0
2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
En güzel bölüm bu bence.. Müthiş
0
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
tüm seri elimde mevcut.1 ay içerisinde hepsine tekara HD olarak baktım.
1
over 2 years ago

Who liked Star Wars

Who wishlisted Star Wars

Shelves that Include Star Wars

Interesting content shared about Star Wars

^ Back to Top