Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) poster

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)

Director
Country
USA
Runtime
142 minutes
KerseL Aç gözlü Ticaret Federasyonunun Naboo'ya karşı giriştiği işgalin yenilgiyle sonuçlanmasının üzerinden 10 sene geçmiştir. İlk filmde 9 yaşında karşılaştığımız Anakin Skywalker artık 19 yaşındadır ve Obi Wan'ın gözetimi altında Jedi Eğitimini sürdürmektedir. Naboo Kraliçesi Padme Amidala ise, görevini halefi Jamillia'ya devretmiş ve bir senatör olarak Naboo'yu Galaktik Senatoda temsil etmeye başlamıştır. Bu sırada Galaksi yine büyük bir savaşın eşiğine gelmiştir. Jedi düzenini kendi isteğiyle terkeden eski Jedi Ustası Count Dooku, gizlice Darth Sidious'la çalışmaya başlayarak "Ayrılıkçılar" grubunun başına geçmiştir ve galakside huzursuzluk yaratmaktadır. Yüce Başkan Palpatine, kötü gidişe bir dur demek için bir klon ordusu hazırlama önerisini getirir ve Senato'da oylamaya sunar. Oylamaya katılmak üzere Coruscant'a gelen Senatör Amidala, bir suikast girişiminden kılpayı kurtulur. Bunun üzerine Palpatine, Obi Wan ve Anakin Skywalker'ı Amidala'yı korumakla görevlendirir. Ne varki iki Jedi'nin yolları bir süre sonra ayrılır. Anakin ve Amidala, arka arkaya gelen suikast girişimlerini atlatmak için Naboo'ya hareket ederken, Obi Wan, galakside esen savaş rüzgarlarının arkasındaki kişileri ve nedenleri araştırmak üzere sularla kaplı gezegen Kamino'ya doğru yola çıkar...

Sezgii profile photo
Sezgii
Yoda burada pek eğlenceli değil asker emeklisi dede gibi davranıyor. Hikayenin karanlık tarafına daha çok yaklaştık. Anakin artık büyük, olgun olmaya çalışan biri ama içindeki hırs, kin, kibir o kadar fazla ki diğer filmdeki tatlı çocuğun yanından bile geçmiyor.
1
28 days ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Hikayenin 2. filmi de ilk film düzeyindeydi. Yine sıkılmadan izlettirdi. Malum karakterin eksikliği hissedilse de mevcut karakterler boşluğunu doldurmada başarılı olmuş.
0
1 month ago
Brook profile photo
Brook
Bir kere Star Wars olduğu için beğenmemek imkansız. Serinin diğer filmleri gibi bu da tam bir başyapıttı.
2
9 months ago
.SimS. profile photo
.SimS.
öncelikle söylemeliyimki Natalie Portman candır ,bitanedir sırf onun için bile izlenir :) bu bölüm duygusal ağırlıklı bir bölüm oldu son 20 dk falan sawaş izledik onun dışında genel olarak diyalog üstüne kuruluydu film , anakinin tripleri ergen dawranışları bitmedi bir türlü we gerçekten tüm o zamanda bundan daha yakışıklı we daha iyi bir oyuncu olan anakin bulamadılar mı çok sinirimi bozdu , bekleselermiş küçük anakin büyüseymiş ne tatlı weletti :D görsel efektler zaten yılların ilerlemesiyle daha iyi oluyor artık gözünüz yadırgamıyor o kadar , genel olarak beğendim star wars serisini yükselten bir film olmuş ama kesinlikle faworim halen bölüm 1 bakalım son 2 filmde neler değişecek :)
7
10 months ago
gangrel profile photo
gangrel
Açıkçası beğendiğim film, zaten star wars olsun çamurdan olsun da önceki filme göre biraz zayıf kalmış. En sevdiğim sahneler yine r2d2 ve 3cpo oldu tabi. O rolü hayden christensen'e verene kadar daha ne adamlar vardı. Hiç yakışmamış zaten oynayamamış da... Orada dark side'a geçen jedi padawan olması gerekirken ergenlik sorunları olan bir tip yansıtabilmiş. Ayrıca natalie'ye laf atmayın çarpılırsınız onun eline 1.5 metrelik silah da kılıç da, her şey yakışır <3 <3 <3 İzleyin tekrar tekrar izleyin.
0
10 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Serinin en iyisi çok iddialı olur ama duygunun en yoğun olduğu filmi kesinlikle. Sondaki savaş ise serinin şu ana kadarki en teknolojik savaşıydı :) Anakin'in duyguları çok güzel işlenmiş en beğendiğim kısmı ise müzik demişken yine serinin en güzel müziklerinden biri bu filmin aşk sahnelerinde çalan müzik sanırım.
5
10 months ago
mels profile photo
mels
Bence bir önceki filmin altında kalmış. Bu bölümde daha çok Anakin'in ergenliğini izledik. Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim Bunun haricinde eski bölümlere güzel bağlamışlar olayları.
1
10 months ago
burcst profile photo
burcst
Romantik star wars yapmışlar :) İşte bir star wars'ta olması gereken romantizm budur! Gözlerim hep Liam Neeson'ı arasa da bu bölümü çok sevdim. Evan McGregor'ın ses tonundaki sakinleştirici etkiyi daha çok hissettim.Yoda'nın da tüm marifetlerini burda görmüş olduk.Ve son olarak kloncu yaratıkların zarafetini çok takdir ettim.Son bölümü de izledikten sonra Amerika'yı yeniden keşfetmiş olacağım ;)
9
10 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Önceki filmin bir- iki tık daha üstüne iyi bir film olmuş. Ama hala eskilerin tadını alamadım bir türlü. Bu filmin imdb puanı bence fazla düşük olmuş sanırsam Hayden Christensen tercihine karşı bir tepki. Benim onunla herhangi bir sorunum olmadığından sıkıntı olmadı ama yine de çok da doğru bir tercih olduğunu söyleyemeyeceğim. Christopher Lee' yi görmek çok iyi oldu. Ayrıca Yoda Usta' yı da sonunda sahalarda görmek harikaydı. Natalie Portman' a tekrar sataşmadan yapamayacağım. Gitmiş bacak kadar kadının eline koca silahı vermişler bir de tek elle etrafa ateş ediyor. Allah aşkına bu nasıl bir saçmalıktır. Tabi bunda hata ondan çok yönetmende sanırsam en azından şu silahı iki elle tuttur şu kıza :D
6
1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Jedisın dediler Kız vermediler; Mahmut TUNCER By nevyork DAyms
4
over 2 years ago

Who liked Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Who wishlisted Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Shelves that Include Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Interesting content shared about Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

^ Back to Top