Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980) poster

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
124 minutes
KerseL Asiler için karanlık zamanlar yaşanmaktadır. Buzlarla kaplı soğuk gezegen Hoth'a yapılan inanılmaz saldırıdan sonra, isyancılar İmparatorluk'un kovalamacaları sonunda galaksinin dört bir yana dağılmak zorunda kalmıştır. Han Solo ve Prensen Leia İmparatorluk filolarından Bespin şehrine kaçmaya çalışırken, Luke Skywalker, Dagobah bataklıklarında gizemli Jedi masterı Yoda'yı aramaktadır. Luke'u karanlık tarafa geçirme teşebbüsünde bulunan Darth Vader onu bir tuzağın içine çekmeye çalışır. Sith Lord'uyla yapılan acımasız bir ışın kılıcı düellosunun ortasında Luke, Skywalker efsanesiyle ilgili korkunç bir gerçekle karşı karşıya kalır.

Trailer not available.

Sezgii profile photo
Sezgii
Yeni bir umut’tan etkilenmiştim ama bu filme aşık oldum. Tekrar izleyeceğim filmlerden. Ekrana kilitlendim resmen. Yoda’yı böyle bebekleri sevdiğimiz gibi sevesiniz gelmiyor mu ya? Müthiş bir karakter. Favori karakterlerim Sarı Sopa’mız (droid) ve Yoda oldu. ^^ Serinin bu kadar saracağını tahmin etmiyordum açıkçası. Ard arda izledim ilk iki filmi baya dizi gibi oldu. : )
1
25 days ago
Brook profile photo
Brook
MUHTEŞEM! Boşuna efsane seri demiyorlar Star Wars filmleri için!
0
9 months ago
HenryKenway profile photo
HenryKenway
Gelmiş geçmiş tüm star wars serileri içersinde birinci sırada olan filmdir benim için. Olay örgüsü, görülen gezegenler vs ile her anlamda Star Wars'ı efsane yapan filmdir.
0
10 months ago
.SimS. profile photo
.SimS.
ilk filme göre gerçekten benim için bayağı çıta atlattı bu film özellikle Yoda'nın gelmesi çok iyi oldu süperdi :) genel olarak 3 yılda gerçekten efektler olarak bile ileri çıkmayı başarmışlar helal olsun , bu film seriye bağlılığımı sağladı dewam etmeme onay werdi :D yalnız şu prenses leia karakteri çok pislik yaw sewmedim !
7
10 months ago
DiLaBah profile photo
DiLaBah
Çok keyifli bölümdü ilkindende güzeldi. özellikle sevimli bilge yodayı çok sevdim :D
8
10 months ago
mels profile photo
mels
Kesinlikle 4. filmden çok çok daha iyiydi. Döneminin en iyilerinin arasında olmayı hak ediyor. Bu zamanlarda bile bu kadar iyi efektleri yakalayamamış filmler varken bu gerçekten muhteşem.
4
10 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Serinin en sevdiğim filmlerinden. Yine harika hayal ürünü karakterler var. aksiyon da daha yüksekti ilk filmin de üstünde seyir zevki olan bir film.
9
10 months ago
burcst profile photo
burcst
Kesinlikle ilk filmden ( yani 4 numaradan) çok daha güzeldi! Heyecanla izledim.Tatlı bilge Yoda'yla da sonunda tanıştım,adını çok duymuştum.Luke ilk filmden beri en sevdiğim karakter!Leia yine en itici karakter tacını kimseye kaptırmadı :) Film boyunca herkesi öpmesi başımı döndürdü, bu kafa karışıklığının sebebini çözebilmiş değilim.Robotlar yine sempatik,chewie bile gözüme daha sempatik geldi,çok sevdim bu bölümü.
14
10 months ago
damla. profile photo
damla.
kendini izlettiren film. ayrıca görsel efektler dönemine göre gerçekten çok iyi.Eskilerin bilim kurgu filmi hiç böyle olur mu dedirttiriyor..
2
1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Bu kadar harika bir seriyi bu kadar geciktirdiğime pişma etti bu bölümle. Harika bir bölümdü. Görsel efektler zamanının çok ötesinde. İlk filmden bir tık daha üste bana göre. Ayrıca Türk filmlerine esin kaynağı olan o efsane sahne harikaydı.
2
1 year ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Eski bölümleri daha çok seviyorum. Izlerken de eskiden yeniye gitmenizi tavsiye ederim :)
0
2 years ago

Who liked Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

Who wishlisted Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

Shelves that Include Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

Interesting content shared about Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

^ Back to Top