Starred Up (2013) poster

Starred Up (2013)

Tags
Director
Country
UK
Runtime
106 minutes
Blacklion Ödüllü psikoterapist Jonathan Asser’ın kaleminden beyaz perdeye uyarlanan Yüksek Risk, A Prophet / Yeraltı Peygamberi’nden sonra çekilen en iyi hapishane filmi olarak görülüyor. Sahiden de, insanın gözünü kırpmadan izlediği, sarsıcı ve hiç beklenmedik olayların ardı ardına geliştiği bu filmde, genç mahkûm Eric’in öyküsünü izliyoruz. Eric genç olmasına rağmen, aşırı şiddete eğiliminden dolayı, yetişkin hükümlülerin kaldığı bir hapishaneye nakledilir. Aynı zamanda babasının da gün doldurduğu bu hapishanede kendini gardiyanlardan koruması, diğer tutuklularla işbirliği yapması ve hatta babasıyla yüzleşmesi gerekecektir. Gelgelelim, onu yok etmeye yemin etmiş birtakım güçler de bu dört duvarın içindedir!

Shaman profile photo
Shaman
Çok iyi bir film avrupa sinemasını çok sevmesem de bu filmi takdir ettim. Çekimler çok gerçekçi, müzik minimum düzeyde tutulmuş, bolca küfürü eleştiren arkadaşlar var hapishanede avukat diliyle konuşmalarını beklemek ne kadar mantıklı olurdu bilmiyorum. Film sizi resmen içine çekiyor, bir nevi yaşıyorsunuz o anları, aksiyon sevenlere göre değil, ancak felsefi düşünmeyi, hissetmeyi seven biriyseniz size göre. Oyunculuk olarak baba oğul ikilisi cidden hakkını vermiş. Hareketli aksiyonlu filmleri sevenler sıkılabilirler, biyografik, dramatik, gerçek hikaye türü sevenler için tam aradıkları film. İyi seyirler.
1
11 months ago
eskon profile photo
eskon
Hapishane filmlerini genelde severim. Çoğu hapishane filmi iyidir fakat bu filmi sevemedim. Kader mahkûmu erkeklerin dünyasını bol küfürlü ve sıradan bir tarzla anlatan filme gıcık kaptım desem yeridir. ‘Fucking’lerin havada uçuştuğu, oyuncularının oyunculuktan çok hava atmaya ve karizmatik görünmeye çabaladığı bu film izleyiciye ne verdi veya ne verir? Ben söyleyeyim: Hiçbir şey.
1
over 1 year ago
xavalon profile photo
xavalon
Jack O'Connell, iyi oyuncudur. Bu filme de iyi gitmiş. Hapishane filmi yapacaksanız eğer, diyologların tamamı argo ve küfür olmalı. Ki tamamı nerdeyse küfür ve argo. Çok fazla beklenti içinde olmadan sıkılmadan izleyebilirsiniz.
0
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
asla ön yargılı olmaam filmleride kolay kolay yarıda bırakmam ama dayanamadım 30 dakikadan sonra sıkıldım kapattım
0
over 1 year ago
furkandr profile photo
furkandr
güzel bir hapishane filmi ama çok beklenti içine girmeden izleyin
0
over 1 year ago
Blacklion profile photo
Blacklion
hapisaneli flimlerden hoşlananlar için gzl.Genel olarak sürükleyici ve merak uyandıran bir flim baba ve oğulun aynı hapisanede gecen günleri, sorunlu piskopat bir evlat ve onun mücadelesi
0
almost 2 years ago
desequilibrado profile photo
desequilibrado
Beklenti içinde izlememnizi tavsiye ederim. Sonu tamamen havada kalıyr zaten
0
2 years ago
Sekyazar profile photo
Sekyazar
Çocuğun bu yaptıklarının manası olsa çocuk babasını kaçırsa oradan senaryo efsane olurmuş yine de idare eder
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
Hapishane filmlerinden hoşlananlar için izlenebilir bir film olsa da . Sonu havada kaldı filmin . Büyük beklentilerle izlenmemesi gerektiğine inanıyorum .
0
2 years ago

Who liked Starred Up

Who wishlisted Starred Up

Shelves that Include Starred Up

Interesting content shared about Starred Up

^ Back to Top