Stay (2005) poster

Stay (2005)

Director
Country
USA
Runtime
99 minutes
cinemarty Başarılı bir piskiyatrist olan Sam Foster’ın hayal gücü ile gerçeklik arasındaki çizginin bulanlıklaştığına şahit oluşu, intihar eğilimli hastası Henry Letham’ın üzerine düşmesi ile meydana çıkacaktır. Sanat alanında çalışan Henry, kendisi gibi sanat dünyasındaki bir takım insanların davranışlarından etkilenerek 21 yaşında intihar etmeyi planlamaktadır. Piskiyatristimiz, kendisini hastasına öylesine adamış durumdadır ki bir noktadan sonra o da gerçekle hayal alemi arasındaki çizgiyi göremez hale gelir. Var olmaya çalıştıkları dünyada her ikisi de gizemli bir hale bürünürler. Oyunculukları ile öne çıkan film, izleyicisine etkileyici anlar yaşatacak bir psikolojik gerilim türü.

Selocan profile photo
Selocan
Ne yorum yazarsanız yazın yetersiz gelecek. İşte böyle bir film. Bunu söyler susarım ...
2
4 days ago
Winchester00 profile photo
Winchester00
abartmıyorum ama hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biri. çok derin bir anlatımı var filmi izlerken zevk alabilmek için her detaya odaklanmalısınız sonunda hepsi bir yere bağlanıyor. filmi 1 kez izleyince anlamak zorlaşabiliyor. yönetmen çok değişik duygularla çekmiş. filmi izlerken güldüğüm sahnelerin anlamları bambaşkaymış meğer... McGregor ın pantolon paçalarını görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız.
0
9 months ago
Boddah profile photo
Boddah
-spoiler-
Ölüm anı üzerine yazılmış enfes bir senaryo ve muhteşem bir kurgu üzerine inşa edilmiş psikolojik-gerilim filmi.Tahminimce filmi sevenlerin tek seferlik bir izlemeyle yetinmeyecekleri,akıllarına geldikçe filmin o güzelim sahnelerinin içinden her izlediklerinde ve yeni bir ayrıntı yakaladıklarında filmi neden başuçlarına eklediklerini daha iyi anlayacaklardır.

Henry nin ölmek üzereyken zihnine yaptığımız belki de saniyelik yolculuk 1 saat 38 dakikaya yayılarak öyle güzel anlatılıyor ki.Henry nin çevresinde toplanmış olan insanlardan yeni bir dünya inşa etmesi,annesi,babası ve sevgilisini kendisinin öldürdüğüne saplanıp kalan zihni,bir türlü dinmeyen o suçluluk duygusu,o kısacık anın bu kadar güzel,karmaşık,hüzünlü anlatım dili.Ölümü anlatan bir filmden yükselen trip-hop tınıları.
-spoiler-

Asche & spencer ın melankoli kokan hüzünlü film müzikleri filmi muhteşem tamamlamış.Ve o angel sahnesi ,o sahne için bile sayfalarca yorum yazılır.Ryan gosling sen gerçekten çok iyi bir oyuncusun.Naomi watts,evan mcgregor hepiniz muhteşemsiniz.
7
9 months ago
heheka profile photo
heheka
Son saniyesine kadar merakla bekledim ve sahne gecisleri olsun,kurgu olsun,dusunulen ince ayrintilar olsun baya hosuma gitti.Genelde bu tür filmler yarisinda kendini belli eder ya da vasat bir sonla bitirirdi ama bu turunun gercekten iyi orneklerinden biri
5
10 months ago
HuseyinSBagci profile photo
HuseyinSBagci
0
10 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
aslında ne yorum yapsam bilemedim yani filmde rüyalar dejavular farklı boyutlar herşeyi kurdummdurdum izlerken sonu çok şaşırttı izlerken baya düşündüren filmlerden izleyin derim ben halen tam çözemedim
6
10 months ago
Lioness profile photo
Lioness
Derin anlamları olan filmleri seviyorum ama içinde boğulacak kadar derin de olmamalı... Ara ara koptum filmden, sonu hoşuma gitti ama o sona gelene kadar bir iki kere kahve molası vermedim değil hani :)
7
10 months ago
starch profile photo
starch
Bu yönetmenin, izlediğim 2 filminden de hoşlanmamışım. Üçüncüyü kontrol etmeden izlemek benim hatam. Sahnelerarası geçişlerin mükemmelliğinden başka övebileceğim yeri yok. Çabuk unutacağım bir film..
2
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İlginç bir filmdi. Çok aşırı beğenmesem de sonu etkileyiciydi.
3
over 1 year ago
burcst profile photo
burcst
Hakikaten sonuyla çok şaşırttı.İzlerken bir sürü teori ürettim,beyin fırtınası yaptım.Sonunu görünce hadi yaa :D dedim! Güzel bi sondu,etkileyiciydi ama benim teorilerimden de 2 film daha çıkarmış.Görselliği de harika gerçekten,ayrıca Evan McGregor'ın o ses tonu ve nazik konuşma tarzı beni benden alıyor,tam bir shrink! :)
4
over 1 year ago
mordecai profile photo
mordecai
3 kere izleyip bi de siteden konusunu okuyup anca çözdüğüm filmdir. erkek arkadaşımla ilk izlediğinde anlayıp anlamayacağı konusunda iddiaya bile girmiştim ve tabiki kazandım. Tekila kazandıran muazzam film , tam iddialıktır.
1
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Çok iyi bir film. Oyunculuklar sahane. Naomi Watts zaten harika bi kadın. Mcgregor bir o kadar tatlı oyuncu. Konu çok iyi film çok iyi izleyin işte.
2
over 1 year ago
TabuttaRovasata profile photo
TabuttaRovasata
Bu filmlerdeki sahne geçişleri muazzamdır.Sinema okullarında sırf bu yüzden gösterildiği bile olmuş olabilir.
1
2 years ago
Astronom profile photo
Astronom
"you know, the day i did it, i took two razorblades to the bathtub. you know why? because i knew that once i started to bleed, i'd get weak. and i didn't wanna drop one blade and leave myself half done. can you imagine that? can you imagine hating your life so much that you'd wanna bring a backup razor?"
repliğiyle beni benden alan film.
nefret edilen bir hayatı yaşamanın gereksizliğini hissederken aynı hayatı değiştirebilecek gücü kendinde bulamadığın an çaresizlik denizi içinde çırpınırken buluverirsin kendini. bir film izlersin, "vay be!" dersin. işte öyle bir filmdir stay.
4
2 years ago

Who liked Stay

Who wishlisted Stay

Shelves that Include Stay

Interesting content shared about Stay

^ Back to Top