Still Alice (2014) poster

Still Alice (2014)

Tags
Drama
Director
Country
USA
Runtime
101 minutes
gkhn. Alice Howland, Columbia Üniversitesi'nde ünlü bir dilbilim profesörüdür. Bir gün doktor muayenesinde kendisine Alzheimer'ın başlangıç evresinde olduğu teşhisi konur. Alice'in hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır. Geçirdiği hastalık, eşi ve üç çocuğuyla birlikte sürdüğü hayata yeni bir gözle bakmasını sağlayacaktır. İnsan ilişkilerini sorgularken öte yandan da en genç kızıyla olan ilişkisiyle de onu yeniden kazanmak için mücadele verir. Alice, uzmanlaştığı bölüm gereği hayatı boyunca yeni şeyler öğrenmektedir ve bu yüzden hastalığını başta kabullenmek istemez. Manhattan sokaklarında kayboluşuyla durumu kavramaya başlayan Alice, zamanla Alzheimer'la mücadele etmenin yollarını arayacaktır.

eminuk profile photo
eminuk
Sadece hastalığa ve hastaya odaklanan, abartıya kaçmayan tam ayarında bir film olmuş. Bu da filmi pek çoklarının arasından sivriltiyor. Çok beğendim.
0
1 month ago
yahsiii07 profile photo
yahsiii07
Bu tür filmleri genelde seven biriyim ama sonu daha farklı bitseymiş daha iyi olabilirdi. Böyle yarım kalmış sonuçsuz bir şey gibi yani sonu tatmin etmedi.(Genelde bu tür dram filmlerini aşk ile birleştirdiklerinden eksik kalmış olabilir.) Olayları çok fazla ajite etmeden Alzheimer hastasının yaşayabileceği evreleri başarılı bir şekilde anlatmış. Aile bağları sıkı bir film olmuş diyeceğim ama kocasının karısının hastalığı karşısında hiç bir çaba sarfetmemesi onu da dedirtmiyor. Kısaca sevemedim ben bu filmi
0
1 year ago
Senemini profile photo
Senemini
Sinirlerim alt ust oldu izlerken. Caresizlik ne acı bir sey. İzlediginizde kendinizi o caresizligin icinde buluyorsunuz. Hassas bunyelere zararli bir film, ancak iyi is cikarmislar. Cok begendim.
0
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
aslında ajite etmeden anlatma gayretini hissettim ama anlattığı olay o kadar sarsıcı ki. izledim ağladım, durdurdum ağladım, sigara içtim ağladım falan filan...
1
over 1 year ago
dogukan.e profile photo
dogukan.e
bazen büyük oyuncular olmamış bir filmi olgunlaştırırlar,bu da o filmlerden biri.
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
MUHTEŞEM JULİANNE MOORE Bir Alzheimer hastası, kanımca daha iyi canlandırılamazdı. Tek başına oynasa bile olurmuş! Performans %100 gerçekçi. Film derinden etkileyici. Baştan beri sonu belli olmasına rağmen, sürükleyicilik had safhada.
0
over 1 year ago
gkhn. profile photo
gkhn.
Sağlam bir dram olmuş. Dramlarla aramın çok iyi olmamasına rağmen beğendim filmi. Ama asıl beğendiğim ( bayıldığım ) Julianne Moore. O kadar harika oynamış ki bir ara rol yapmıyor gerçekten hasta diye düşündüğüm dahi oldu.. Hareketlerinden mimiklerine kadar o kadar iyiki.. Tavsiye ederim.
0
almost 2 years ago
CagoTR profile photo
CagoTR
Durağan ve daha önce işlenmiş klişe bir konu. Türünün örneklerine göre gerilerde kalacak olan sıradan film olmuş. Duygusallık çok fazla yok sadece oyuncu anlamında julianne moore var o kadar. Beklentiye girilmeden izlemelik iyi seyirler. Filme 6/10, Moore'a 9/10
1
almost 2 years ago

Who liked Still Alice

Who wishlisted Still Alice

Shelves that Include Still Alice

Interesting content shared about Still Alice

^ Back to Top