Stranger Than Fiction (2006) poster

Stranger Than Fiction (2006)

Director
Country
USA
Runtime
113 minutes
Blacklion On yıl süren zahmetli bir çalışmadan sonra, romancı Karen Eiffel, en iyi kitabını tamamlamak üzeredir. Önündeki tek sorun, ana karakteri Harold Crick'i nasıl öldüreceğini bulmaktır. Yazar, Harold Crick'in gerçekte yaşadığını ve sözcükleri yazdığı anda olayları yaşadığını bilmemektedir. Şaşkına dönen Harold, yazarın aklındakileri duyup romanın (ve kendi) sonunu değiştirmesi gerektiğini anlar.

phoeniks profile photo
phoeniks
film kurgu ile gerçekliğin ustaca harmanlanmasıyla gerçek hayatta farkına varılmayan noktalara da üstü örtülü mesaj niteliğinde olmuş ortaya özgün çok özel bir film çıkmış. Hakikaten de filmi izlerken bu kadar obsesif bir insanın kafasının içinde duyduğu seslerle yaşamının akışının şekillenmesiyle çevresindeki değişime önayak olması bir nevi kaderci anlayışa ters düşmesi bir şeyleri değiştirme çabaları övgüye değeer..
4
1 year ago
burcst profile photo
burcst
Hayatta gerçekten istediğiniz şeyleri yapmaya başlamak için, hayatınızı yazanın kulağınıza ''öleceksin'' diye fısıldamasını beklemeyin diyen ve bu mesajı birçok sembol üzerinden veren bir film.Bence yazar kaderi, kitabın kahramanı ise insanı simgeliyor.Kaderin değiştirilemez olduğuna ilişkin cümlelerle birlikte, finaliyle bunun tam tersine işaret ediyor ve bence bu ikilik içinde şahane bir mesaj ve bütünlük var.Sadece verileni alıp rolümüzü mü oynamalıyız, yoksa hayatımızın dümenini elimize mi almalıyız.Hayatımız bir komedya mı olacak, yoksa bir trajedya mı..İzlediğim en güzel, içsel ve düşündürücü filmlerden biri oldu.Dustin Hoffman'ın konuşmaları terapi gibi geldi, Emma Thompson da her zamanki gibi rolünün hakkını vermiş.2 ana karaktere gelince, bir filmin güzel olması için illa süper güzel bir kadınla, süper karizmatik bir adamın başrolleri paylaşması gerekmiyormuş,sıradan da güzel olabiliyormuş ;)
14
1 year ago
eskon profile photo
eskon
tek kelimeyle ÖZGÜN
0
2 years ago
mezemorta profile photo
mezemorta
Bence efsane bir film .En başta yazar ile kahramanı diyaloğa sokarak farkını ortaya koydu ve beni benden aldı . Bir işe başlamak kadar bitirmenin de önemini , roman yazmanın ne zorlu bir süreç olduğunu anlatan , yer yer komik , bazen romantik , fantastik , dramatik ... Kısacası el üstünde tuttuğum bir filmdir .
5
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
harika basladi ama sacma bir mutlu son sevdasi yuzunden boktan bitti...
2
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Özellikle dış ses ve ana karakter arasındaki etkileşime odaklanan sahnelere çok güldüm. Will Ferrell'dan haz etmeyenlerin bile hayran kalacağını düşünüyorum.
3
over 2 years ago

Who liked Stranger Than Fiction

Who wishlisted Stranger Than Fiction

Shelves that Include Stranger Than Fiction

Interesting content shared about Stranger Than Fiction

^ Back to Top