Stranger Than Paradise (1984) poster

Stranger Than Paradise (1984)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
89 minutes
Noir Macar asıllı Willie (John Lurie), doğru dürüst bir işi ve hayatta herhangi bir amacı olmayan bir New Yorkludur. Macaristan'da yaşayan kuzeni Eva (Eszter Balint)'nın Cleveland'a çalışmaya gitmeden önce 10 gün New York'ta kalması Willie'nin avare hayatına az da olsa bir renk getirir.

Trailer not available.

canmustaffa profile photo
canmustaffa
"Yeni bir yere geliyorsun ve bakıyorsun ki her yer aynı" sıkılma eylemi mainstream olmadan önce sıkılan karakterleri barındıran film.
0
5 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Konusunu okuduğunuzda göreceğinizden fazla bir olay örgüsü yok filmde. Size düşen o dönemin insan profilini inceleyip fikir sahibi olmaktır. İzlerken sıkıldım, çünkü karakterler de bol bol sıkılıyorlardı filmde. Demek ki amacına ulaşmış:)
0
1 year ago
Nicholai profile photo
Nicholai
başlarında pek konsantre olamadığım fakat azıcık ilerleyince çok iyi sardığım bir film oldu. yönetmenin temayı güzel işlediğini düşünüyorum ama bazı sahnelerde oyunculuklar çok havada kalıyordu, sanki kameranın farkındalarmış gibi. genel itibari ile beğendim ve yeniden izleyebilirim.

--- spoiler ---

"sıkıcı"lık teması çok güzel aktarılmıştı, o kadar güzel aktarılmıştı ki hiç sıkılmadan o sıkıcılığı izleyebiliyordu insan. filmde bir sahnede kaç tane insan birlikte olmuş olursa olsun, hepsinin aslında yalnız olduğu çok başarılı resmedilmişti. bir umutla gidilen cleveland'dan sıkılma, bir umutla gidilen florida'da eğlenememe ve sonra soyut yalnızlıktan somut yalnızlık.

--- spoiler ---
0
almost 2 years ago
Sekyazar profile photo
Sekyazar
Onur Ünlü nün önerdiği filmdir, hikayeyi değil karakterleri izleriz samimi bir film
1
almost 2 years ago

Who liked Stranger Than Paradise

Who wishlisted Stranger Than Paradise

Shelves that Include Stranger Than Paradise

Interesting content shared about Stranger Than Paradise

^ Back to Top